aWydarzenia
„Czwórka” mistrzem Rugby Touch

Dzięki współpracy Stowarzyszenia RC Orkan Sochaczew i Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka odbył się I Międzyszkolny Turniej o Mistrzostwo Powiatu Sochaczewskiego w Rugby Touch. 28 stycznia w tej dyscyplinie zmierzyli się uczniowie klas V i młodszych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrza Sochaczew Piotr Osiecki. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Ewa Malinowska, która nie ukrywała radości z faktu, że to właśnie jej placówka jest  gospodarzem imprezy. Po krótkim przywitaniu gości zawodnicy przystąpili to zaciętej rywalizacji. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali reprezentanci Polski w Rugby do lat 18 Bartłomiej Sadowski i Krystian Mechecki.

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4. Podopieczni Tomasza Malesy nie dali szans rywalom, wygrywając wszystkie spotkania. Jako pierwsi w powiecie okazali się zwycięzcami międzyszkolnego turnieju Rugby Touch otrzymując puchar Burmistrza Miasta. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Olejniczak, który otrzymał nagrodę indywidualną ufundowaną przez dyrektor SP nr 4 Ewę Malinowską.

20160128_121002[1]

Była to pierwsza tego typu impreza, której celem było zainteresowanie młodych ludzi bezkontaktową odmianą rugby i pokazanie im, że rugby to świetna zabawa i sport, w którym miejsce znajdzie się dla każdego. Mamy nadzieję, że w kolejnych turniejach weźmie udział znacznie więcej dzieciaków, a nauczyciele wychowania fizycznego podczas lekcji znacznie chętniej będą sięgać po jajowatą piłkę. Dziś cieszymy się, że taka inicjatywa została zapoczątkowana, a my kolejny raz mogliśmy liczyć na naszych partnerów. Serdecznie podziękowania należą się radnemu Sejmiku Mazowieckiego Adamowi Orlińskiemu, który regularnie wspiera nasze imprezy i również tym razem zadbał o nagrody dla wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju, Gospodarstwu Sadowniczemu Wasilewscy ,,Tęczowy Ogród”, firmie Bakoma i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 za gościnność i ciepłe przyjęcie.

Klasyfikacja I Turnieju o Mistrzostwo Powiatu Sochaczewskiego w Rugby Touch

1. Szkoła Podstawowa nr 4 I
2. Szkoła podstawowa nr 3 I
3. Szkoła Podstawowa w Rybnie
4. Szkoła Podstawowa nr 3 II
5. Szkoła Podstawowa nr 4 II (kl. IV)

20160128_120756[1]

20160128_120608[1]

Podziel się