DSC_4703Kadeci
Kadeci RCO – Podsumowanie olimpijskich zmagań

Od 14 do 19 lipca 2015 roku Kadeci RC Orkan Sochaczew uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Łodzi. O Mistrzostwo Polski Kadetów rywalizowało sześć drużyn rozstawionych w dwóch grupach.

 

Grupa A Grupa B
KS Budowlani Łódź
Sparta Jarocin
Arka Gdynia
Lechia Gdańsk
Orkan Sochaczew
Budowlani Lublin

 

W pierwszym meczu nasi zawodnicy po bardzo ciężkim spotkaniu wygrali z RC Lechią Gdańsk 21:14. Punkty zdobywali: Niemiec Adrian 11, Gadomski Michał 5, Okoniewski Norbert 5. Zawodnicy okupili ten mecz licznymi urazami, ale z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do kolejnych sportowych zmagań. Ambitnie walczący rugbiści ulegli jednak Budowlanym z Lublina 5:12, a na polu punktowym przeciwników zameldował się Gadomski Michał.

Następny dzień to konfrontacja z również twardym rywalem z Jarocina, która zakończyła się minimalną porażką 8:10.Punkty zdobywali: Paradowski Patryk 5, Niemiec Adrian 3.

Po trzech spotkaniach Orkanowi przyszło walczyć o 5 miejsce w turnieju z drużyną Arki Gdynia, który zakończył się zwycięstwem sochaczewian 27:10. Punkty zdobywali: Mechecki
Krystian 10, Niemiec Adrian 7, Gadomski Michał 5, Okoniewski Norbert 5.

Poziom turnieju był bardzo wyrównany, przed ostatnimi meczami żadna drużyna nie wiedziała o jakie miejsca przyjdzie jej walczyć w kolejnych dniach. Orkan zagrał rewelacyjne spotkanie z Lechią, która jak się później okazało wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i była to ich jedyna porażka w turnieju. W tym meczu kontuzji doznał m.in. Jakub Nowakowski, który nie mógł
pomóc kolegom w kolejnych spotkaniach.

Jak podkreśla trener Tomasz Malesa  – Mimo, że zajęliśmy 5 miejsce, to równie dobrze mogliśmy być w pierwszej trójce, ponieważ każdy mecz kończył się minimalną wygraną jednej z drużyn. Na pocieszenie pozostaje nam, że Orkan jako jedyny  klub pokonał późniejszego Mistrza, a dwóch zawodników pierwszej linii młyna: Gadomski Michał i Okoniewski Norbert, zostało wybranych do Najlepszej XV Turnieju.

Podsumowanie:

RC Orkan Sochaczew vs. RC Lechia Gdańsk 21:14
RC Orkan Sochaczew vs. Budowlani Lublin 5:12
RC Orkan Sochaczew vs. Sparta Jarocin 8:10

Mecz o V miejsce
RC Orkan Sochaczew – Arka Gdynia 27:10 (15:7)

Końcowa kolejność
1. Lechia Gdańsk
2. Budowlani Łódź
3. Budowlani Lublin
4. Sparta Jarocin
5. RC Orkan Sochaczew
6. Arka Gdynia

2

3


foto nagłówka: Witold Święcki, artmagazine.pl

Podziel się