_MAG1411Wydarzenia
Podsumowanie weekendu z rugby
Dni 12 i 13 września br. obfitowały w wiele rugbowych wydarzeń. Niewątpliwie największym z nich, był inauguracyjny występ Reprezentacji Polski przeciwko Szwedom. Tego weekendu odbyły się także inne, ważne dla nas spotkania, zatem zapraszamy na krótką relację.

Zawodnicy RC Orkan w Pucharze Narodów Europy

Największym wydarzeniem minionego weekendu był sobotni mecz Pucharu Narodów Europy Szwecja vs Polska. Reprezentacja Polski wygrała 29:11 (17:5). Zwycięstwo z punktem bonusowym zapewniło biało-czerwonym utrzymanie w Dywizji 1B. Na Korsangens Rugby Arena w Enkoping, w składzie reprezentacji, pojawiło się czterech debiutantów, w tym zawodnik RC Orkan Sochaczew Dawid Plichta, wspierany przez swojego klubowego kolegę Tomasza Gasika.

Grand Prix Kobiet w Rugby 7 – Tygrysice niemal w czołówce

Najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce zajęły Tygrysice Orkan Sochaczew, w klasyfikacji końcowej I Turnieju Grand Prix Kobiet w Rugby 7, który odbył się w sobotę, niedaleko Olsztyna. Zawodniczki w małym finale musiały uznać wyższość Diablic z Rudy Śląskiej. Po zaciętej walce zakończonej wynikiem 26:21, to ubiegłoroczne brązowe medalistki Mistrzostw Polski schodziły z boiska zwycięskie. Niestety, w trakcie zawodów nasz zespół dopadła plaga kontuzji, dlatego też postawa i wynik w meczu o III miejsce to dobry prognostyk na przyszłość. Kolejny Turniej odbędzie się 3 października 2015 r. w Sochaczewie.

Puchar Polski w Rugby 7 – dobry start RCO w I Turnieju

W klasyfikacji końcowej I Turnieju o Puchar Polski w Rugby 7, który odbył się w niedzielę w Sochaczewie, zawodnicy RC Orkan Sochaczew zajęli IV miejsce. W turnieju wzięło udział 12 ekip. Oba mecze eliminacyjne Turnieju RCO zakończył wysokimi, zwycięskimi wynikami: RCO vs. Czarni Bytom 57:0 (29:0), RCO vs. AZS AWF Warszawa 40:10 (19:5). W półfinale (Cup) nasi zawodnicy musieli jednak uznać wyższość rywala, którym była drużyna Posnani Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 10:17 (0:10) dla Posnani. Finał o III miejsce Orkan rozgrywał z drużyną Tytan Gniezno, ulegając jej 19:31 (7:10).

MPK i MPJ/OOM – duży sukces młodych zawodników RCO

Również w niedzielę, na sochaczewskim stadionie MOSiR, drużyny Juniorów i Kadetów RCO rozegrały swoje pierwsze mecze eliminacyjne do Mistrzostw Polski. Starcia zakończyły się wysokim zwycięstwem nad ekipami BBRC Łódź. W eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów/OOM 2016 RC Orkan Sochaczew zwyciężył 55:9; w eliminacjach do Mistrzostw Polski Kadetów RC Orkan Sochaczew pokonał BBRC Łódź 62:0.

Podziel się