_MAG2728Wydarzenia
Potrójne zwycięstwo Orkana

W ostatni weekend kibice Orkana mogli świętować po trzykroć. Przede wszystkim Seniorzy zaliczyli pierwsze punkty w Ekstralidze Rugby, a młodzi zawodnicy RCO po raz kolejny odnotowali zwycięstwa w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów.

Ekstraliga, IV kolejka – o krok przed Posnanią

Kto ma słuszność i cierpliwość, dla tego przyjdzie odpowiedni czas. Posnania Poznań vs. RC Orkan Sochaczew 25:26 (13:13). Zawodnicy RCO do Poznania jechali z wielkimi nadziejami i wiarą w wygraną. Prócz przerwania złej passy jaka towarzyszyła im od początku rozgrywek, chcieli również podnieść morale drużyny, która w tym sezonie czuła tylko smak porażki. Założenia zostały zrealizowane, a Orkan w sobotę, 19 września, odnotował pierwsze zwycięstwo w Ekstralidze Rugby. Punkty: Tomasz Gasik 16, Daniel Niemyjski 5, Mateusz Plichta 5.

W związku z wyjazdem kadry Seniorów rugby 7 na turniej do Namibii, oraz kadry U’19 w Rugby 7 na turniej do Monachium Zarząd Polskiego Związku Rugby przychylił się do próśb klubów o przesunięcia meczów V kolejki Ekstraligi zaplanowanej na weekend 26-27 września. Termin rezerwowy to 21-22 listopada.

MPK i MPJ/OOM – kolejne zwycięstwa młodych

W tym roku eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Kadetów w Rugby XV prowadzone są centralnie przez Polski Związek Rugby, a drużyny zostały podzielone na dwie grupy: północną i południową. Nasi zawodnicy rywalizują w grupie południowej, według systemu: dwie rundy, mecz i rewanż.

Zgodnie z kalendarzem, naszym młodym rugbistom i tym razem przyszło rywalizować na Stadionie MOSiR w Sochaczewie, gdzie 20 września, w niedzielę, pokonali drużyny Budowlanych Łódź:
– w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów/OOM 2016 RC Orkan Sochaczew zwyciężył z Budowlanymi 19:15;
– w eliminacjach do Mistrzostw Polski Kadetów RC Orkan Sochaczew pokonał Budowlanych 14:5 (7:5). Punkty: Sebastian Misiak 5, Patryk Książek 5, Sebastian Kitliński 4.

Kolejne mecze:

Termin III (03.10.2015, sobota)
Budowlani Lublin vs. RC Orkan Sochaczew
– Kategoria Kadet, start: godz. 15.00
– Kategoria Junior, start: godz. 16.00
miejsce: boisko KS Budowlani Lublin, ul. Krasińsiego 11

Termin IV (14.10.2015)
Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce

Termin V (07/08.11.2015)
Juvenia Kraków – Orkan Sochaczew


foto: Witold Święcki, artmagazine.pl

aaa

Podziel się