_ART1590Ekstraliga
RC Orkan v Ogniwo Sopot. Zabrakło kilogramów!

W swoim drugim meczu w tym sezonie, RC Orkan Sochaczew na własnym stadionie podejmował Ogniwo Sopot. Po zaciętym spotkaniu zawodnicy z Warszawskiej 80 ulegli sopocianom 12-30 (12-13).

Niedzielny mecz miał zakończyć się pewnym zwycięstwem gospodarzy, ale tak się nie stało. Choć do przerwy nie było pewne czy Orkan dozna drugiej porażki w sezonie, to druga połowa pokazała, że braki w formacji młyna przeciwnik potrafi wykorzystać w każdym z możliwych sposobów.

Sochaczewianie niedzielne starcie rozpoczęli od prowadzenia 6:0. Pierwsza połowa była bardzo zacięta i nikt nie był w stanie wskazać na zwycięzcę meczu. Niestety po gwizdku, nasi rugbiści nie byli w stanie toczyć wyrównanej walki. Od tego momentu bowiem, sopocianie konsekwentnie powiększali dystans. Poprawiając błędy z pierwszej połowy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdobywając w ostatnich minutach punkt bonusowy. Na szczęście ten dzień nie należał do udanych etatowego kopacza z Sopotu, który kilkakrotnie niecelnie wykonywał swoje próby.

To był dobry mecz w wykonaniu moich chłopaków. Niestety mamy ogromne braki w młynie. Zdecydowanie brakuje nam kilogramów w pierwszej linii. – powiedział trener Seniorów Orkana, Bogdan Wróbel.

Pomimo porażki drużyny Seniorów, formy z pewnością nie można odmówić licznie zgromadzonym Kibicom Orkana, którzy mocno wspierali naszych zawodników. Dzięki Ich obecności ta porażka jest mniej bolesna. Dziękujemy!

Punkty: Tomasz Gasik – 12

Skład RCO: Syperek Łukasz, Dobrowolski Wiktor, Kościelewski Kamil, Markiewicz Tomasz, Niemyjski Daniel, Paluch Damian, Budnik Jakub, Brażuk Maciej, Plichta Dawid, Gasik Tomasz, Popiołek Mateusz, Pawelec Robert, Wielgosz Filip, Plichta Mateusz, Młyńczak Jakub; Janasz Dawid, Szałaj Damian, Bryszewski Piotr, Grochocki Artur, Chmielewski Szymon, Malesa Tomasz, Rag Damian
Trenerzy: Bogdan Wróbel, Seklecki Jakub
Fizjoterapeuta: Robert Bulik

Już w piątek kolejne sportowe emocje zapewnią nam rugbiści w meczu z Pogonią Siedlce. Mecz gramy 04.09.2015 o godz. 18:00 na stadionie MOSiR przy Warszawskiej 80.