orkan-vs-pogonEkstraliga
RC Orkan vs Pogoń Awenta Siedlce. Ambicja i „sto lat” to za mało.

Mało optymistycznie nasi zawodnicy rozpoczęli weekend. W piątek, na własnym stadionie, ulegli Pogoni Siedlce 12:43. Pomimo dobrej obrony, mecz był trzecią porażką zawodników RCO, którym nadal nie udało się zdobyć żadnego punktu z rozgrywkach Ekstraligi.

W pierwszej połowie meczu trudno było ostatecznie rozstrzygnąć wynik spotkania. Orkan grał ambitnie i dobrze na tyłach, więc zdobywanie przyłożeń przychodziło gościom z trudem, choć mieli sporo dogodnych okazji.

Po przerwie mecz należał już zdecydowanie do Pogoni, która szybko zepchnęła zawodników Orkana do gry w defensywie. Pomimo dobrej obrony, sochaczewianie walczyli praktycznie o każdy metr, by nie dopuścić do przyłożeń przeciwnika. To jednak nie wystarczyło na zwycięstwo w tym spotkaniu. Podopieczni Andrzeja Kozaka szybko zapewnili sobie ofensywny bonus, a także
zbudowali bezpieczną przewagę punktową.

RC Orkan vs Pogoń Awenta Siedlce 12:41 (0:15)
Punkty Orkan: Tomasz Gasik 7 (P, pd), Jakub Budnik 5 (P).

Piątkowe spotkanie obfitowało w wiele wydarzeń rozrywkowych, bowiem tego dnia w wiek pełnoletni wszedł Mateusz Plichta, a kolejna wiosnę obchodził także Damian Rąg. Starcie z Pogonią było wyjątkowe również dla Kamila Kościelewskiego, który rozegrał 150. mecz w karierze. Nasz zawodnik, z rąk prezesów RCO, odebrał pamiątkową bluzę, a zgromadzeni Kibice podziękowali „Kościelowi” gromkimi brawami.

W sobotę, 19 września, sochaczewianie w meczu wyjazdowym zagrają z Posnanią Poznań.