dsc05589Klub
Rugby do gimnazjów!

Od 17 listopada br., w Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie, klasy II i III rozpoczęły treningi rugby. Zajęcia prowadzi trener RC Orkan Sochaczew Krzysztof Ciesielski. Młodzież pod jego okiem trenować będzie raz w tygodniu.

Z taką inicjatywą do gimnazjalnej młodzieży wyszedł Wójt Gminy Brochów Piotr Szymański. Po konsultacjach z trenerem i pierwszych zajęciach pokazowych, które odbyły się na początku listopada, Młodzież z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem odniosła się do tej dyscypliny sportowej.

Na pierwszy trening przyszło osiemnaścioro gimnazjalistów, trener oraz przedstawicielka sochaczewskich Tygrysic Żaneta Król, a także przedstawiciele gminy Brochów: Wójt Piotr Szymański i Sekretarz gminy Wioletta Dobrowolska. Treningowi przyglądał się również dyrektor gimnazjum Pan Przanowski Sławomir.

Mamy nadzieję, że wyjście z taką inicjatywą do naszej młodzieży sprawi, że zdobędą nowe doświadczenie , pasję życiową a być może niektórzy z nich pozostaną z rugby nieco dłużej i będziemy mogli oglądać ich zmagania na najwyższych szczeblach sportowych, czego serdecznie im życzymy.

dsc056181


 

Źródło: brochow.pl

Podziel się