_MAG3642Rugby 7
Seniorzy z brązowym medalem MP Rugby 7

W turnieju finałowym XXI Mistrzostw Polski Rugby 7, który odbył się na Stadionie GOSiR w Gnieźnie, zawodnicy Bogdana Wróbla pokonali Budowlanych Lublin 36:0. Tym samym zapewniając sobie po raz kolejny w historii miejsce na podium krajowych rozgrywek w olimpijskiej odmianie Rugby.

Turniej finałowy XXI Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7 odbył się w dniach 11 i 12 lipca 2015 r. Zawodnicy RC Orkan Sochaczew, z reprezentantami Polski na czele, jechali na tę imprezę jako jeden z faworytów do medalu. Orkan trafił do zdecydowanie trudniejszej grupy B, w której znaleźli się m.in. tegoroczni Mistrzowie Polski w Rugby XV Arka Gdynia, czwarta drużyna tego sezonu Ogniwo  Sopot i gospodarze imprezy Tytan Gniezno.

 

Grupa A Grupa B
1. Lechia Gdańsk 1. RC Orkan Sochaczew
2. Budowlani Lublin 2. Arka Gdynia
3. RC Igloo Ruda Śląska 3. Tytan Gniezno
4. Husar Bolesławiec 4. RC Częstochowa
5. RK Unisław 5. Juvenia Kraków
6. Legia Warszawa 6. Ogniwo Sopot

 

W pierwszym meczu RC Orkan zmierzył się z najniżej rozstawionym zespołem swojej grupy Ogniwem Sopot. Mecz od początku nie układał się po myśli naszych zawodników, którzy sprawiali wrażenie nieco ospałych. Mimo prowadzenia do przerwy 7:5 to Ogniwo po zmianie stron brylowało na boisku, zwyciężając w całym spotkaniu 17:14. Porażka w meczu z Sopotem w dalszej rywalizacji okazała się bardzo kosztowana. Zawodnicy Bogdana Wróbla, chcąc nadal liczyć się w walce o medale, nie mogli pozwolić sobie na kolejne słabe występy, bowiem to oznaczałoby
koniec marzeń o medalu.

Po kuble zimnej wody, jaki wylali na nich zawodnicy Ogniwa, Orkan musiał zmierzyć się z tegorocznym Mistrzem Polski w Rugby 15 – Arką Gdynia. W tym spotkaniu rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, a Orkan potwierdził swoją wyższość nad zespołem z Gdyni wygrywając pewnie 36:7.

Orkan nie zwalniał tempa i w kolejnym meczu pokonał gospodarzy 28:0 i RC Częstochowa 54:5. Z racji nie stawienia się na zawodach drużyny z Krakowa (walkower) Orkan po pierwszym dniu był pewien awansu do najlepszej czwórki turnieju.

Drugie miejsce w grupie oznaczało półfinałową walkę z Lechią Gdańsk, która w ostatnich latach jest niepokonana w olimpijskiej odmianie rugby. Lechici gładko przebrnęli przez mecze eliminacyjne i również w półfinale nie pozostawili naszej drużynie żadnych złudzeń, pewnie wygrywając 26:0. Orkan w tym meczu walczył bardzo ofiarnie i mimo ogromnego zaangażowania, kilku doskonałych akcji i próby rewanżu za ubiegłoroczny finał, nie potrafił przeciwstawić się grze gdańszczan.

Mecz o brązowy medal, w wykonaniu naszych rugbistów, był jednym z najbardziej widowiskowych spotkań jakie zawodnicy rozegrali podczas całego turnieju. Budowlani Lublin, mimo postawy godnej naśladowania, nie potarli znaleźć sposobu na przedarcie się na pole punktowe Orkana. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 36:0 i zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7.

W finale Lechia Gdańsk pewnie pokonała Ogniwo Sopot 36:12 i szósty rok z rzędu sięgnęła po najwyższe trofeum.

Eliminacje:

RC Orkan – Ogniwo Sopot 14:17 (7:5)
Punkty: Michał Kępa 12, Tomasz Gasik 2

RC Orkan – Arka Gdynia 36:7 (22:7)
Punkty: Mateusz Pawłowski 10, Jakub Młyńczak 10, Jakub Budnik 5, Dawid Plichta 5, Tomasz Gasik 4, Michał Kępa 2

Tytan Gniezno – RC Orkan 0:28 (0:14)
Punkty: Tomasz Gasik 9, Dawid Plichta 5, Jakub Młyńczak 5, Konrad Pietrzyk 5, Miłosz Popławski

RC Orkan – RC Częstochowa 54:5 (21:5)
Punkty: Michał Kępa 20, Łukasz Śmielak 12, Miłosz Popławski 7, Mateusz Plichta 5, Mateusz Popiołek 5, Jakub Pawłowski 5

Półfinał: Lechia Gdańsk – RC Orkan 26:0 (19:0)

Mecz o III miejsce: RC Orkan – Budowlani Lublin 36:0 (14:0)
Punkty: Tomasz Gasik 21, Miłosz Popławski 7, Piotr Wawrzyńczak 5, Łukasz Śmielak 5

Skład: Budnik Jakub, Dobrowolski Wiktor, Gasik Tomasz, Kępa Michał, Młyńczak Jakub, Niemyjski Daniel, Pawłowski Mateusz, Pietrzyk Konrad, Pietrzyk Piotr, Plichta Dawid, Plichta Mateusz, Popiołek Mateusz, Popławski Miłosz, Śmielak Łukasz, Wawrzyńczak Piotr.

Trener: Wróbel Bogdan
Fizjoterapeuta: Bulik Robert

 

Klasyfikacja końcowa XXI Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7:
1. RC Lechia Gdańsk
2. MKS Ogniwo Sopot
3. RC Orkan Sochaczew
4. KS Budowlani Lublin
5. Tytan Gniezno
6. Husar Bolesławiec
7. RC Arka Gdynia
8. RC Legia Warszawa
9. RK Unisław
10. Igloo Ruda Śląska
11. RC Częstochowa

DSC_4577

Podziel się