_MAG0731Wydarzenia
Nadrabiamy zaległości. Relacja z weekendu 7-8.11

IV Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 w Warszawie oraz ekstraligowe spotkanie z Pogonią Siedlce to wydarzenia, w których udział wzięli zawodniczki i zawodnicy RC Orkan Sochaczew. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

Ekstraliga – Honorowo lecz nieskutecznie

W sobotę, 7 listopada, rugbyści Orkana Sochaczew w meczu wyjazdowym ekstraligi rugby ulegli trzeciej drużynie z tabeli. Pogoń Awenta Siedce pokonała naszych zawodników 59:17 (26:5).

W pierwszej połowie meczu siedlczanie prowadzili z Orkanem 26:5, a nasi zawodnicy z trudem odpierali ataki zdecydowanie silniejszego rywala. Przy stanie 14:0 dla gospodarzy, Orkan próbował wrócić do gry po uderzeniu z karnego, jednak nieskutecznie. Po akcji lewą flanką, honorowe pięć punktów dla Orkana zanotował Michał Kępa.

Po przerwie, Pogoń spycha młynem Orkana do linii końcowej, sukcesywnie zwiększając przewagę (33:5). Po godzinie gry siedlczanie prowadzą już 52:5. Mimo jednoznacznego wyniku, nasi zawodnicy nie poddali się. W 66 minucie meczu, udaną akcją popisali się Jakub Budnik (przył.) i Tomasz Gasik (podwyższ.); w jej wyniku prowadzenie Pogoni zmniejszyło się (52:12). Kolejne minuty to przyłożenie i podwyższenie dla przeciwnika, jest 59:12. Ostatnie słowo należało do Michała Kępy, który zdobywa dla Orkana pięć punktów. Spotkanie kończy się wynikiem
59:17 dla Pogoni.

Skład: Syperek, Dobrowolski, Kościelewski, Markiewicz, Bryszewski, Szałaj, Budnik (5 pkt), Niemyjski, Plichta Dawid, Kępa (10 pkt, dwaprzyłożenia), Paluch, Gasik (2p), Wielgosz, Popiołek, Plichta Mateusz, Wróbel. Trenerzy: Bogdan Wróbel, Jakub Seklecki

Wyniki tabela 2015/16: rcorkan.pl/terminarz-wyniki/ekstraliga

UWAGA:
Przesunięty z września br. mecz V kolejki Ekstraligi Rugby, pomiędzy RC Orkan Sochaczew a RKS Skrą Warszawa, odbędzie się w 22 listopada 2015 (niedziela) o godzinie 12:00. Miejsce: Stadion MOSIR Sochaczew, ul. Warszawska 80.

Rugby Kobiet – Młode Tygrysice trzymają poziom

W Warszawie, 07 listopada br. rozegrano IV turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Do walki przystąpiło 9 zespołów. Po raz kolejny młoda kadra Tygrysic, zastępując starsze, kontuzjowane koleżanki, mogła zdobyć cenne doświadczenie. Dziewczyny tym razem nie dały się zepchnąć na sam koniec i wygrały finał o VIII miejsce, pokonując wysoko Frogs Warszawa 35:7.

Klasyfikacja końcowa Turnieju: 1. Biało- Zielone Ladies Gdańsk 17 pkt.; 2. Black Roses Poznań 15 pkt.; 3. AZS AWF Warszawa 13 pkt.; 4. Feta Rugby Olsztyn 11 pkt.; 5. Legia Warszawa 9 pkt.; 6. Błyskawice Wrocław 7 pkt.; 7. Diablice Ruda Śląska 5 pkt.; 8. Tygrysice Sochaczew 3 pkt.; 9. Frogs Warszawa 1 pkt.

Szczegóły: pzrugby.pl/MistrzostwaPolskiKobietIV

Wyniki tabela 2015/16: rcorkan.pl/terminarz-wyniki/rugby-kobiet

Foto nagłówka: Trener Bogdan Wróbel tuż przed meczem RC Orkan v Pogoń Siedlce | Witek Święcki, artmagazine.pl