_MAG0130Klub
Witamy w nowym portalu

Portal rcorkan.pl powstał w wyniku współpracy Stowarzyszenia RCO z duo projektowym halo46° i jest adresowany do wszystkich zainteresowanych aktualnościami, wydarzeniami i informacjami ze świata sochaczewskiego rugby. 

Priorytetem są dla nas Kibice, osoby oraz instytucje wspierające w różny sposób działalność RCO, dlatego tak ważnym dla nas przedsięwzięciem było stworzenie kompleksowej, wirtualnej przestrzeni, by informować o naszych działaniach. Będziemy dokładać wszelkich starań, by niniejsza strona internetowa była zawsze aktualna.

WWW

Podczas prac nad portalem postawiliśmy na logiczną architekturę treści oraz komfortowe wyszukiwanie informacji. Aktualności i galerie wydarzeń przyporządkowane zostały do kategorii tematycznych, by ułatwić odnajdywanie treści na wybrany temat.

W dziale „Klub” znajdują się szczegółowe informacje na temat samego Stowarzyszenia. W dziale „Terminarz i wyniki” będziemy informować szczegółowo o bieżących osiągnięciach Drużyn RCO. W
zakładce „Treningi i nabór” znajdą Państwo informacje na temat naszej kadry trenerskiej oraz grafik treningów poszczególnych sekcji RCO. Zakładka „Współpraca” przeznaczona jest dla potencjalnych sponsorów oraz wszystkich zainteresowanych różnymi formami współpracy z Klubem. W zakładce „Kontakt” znajduje się szczegółowa mapa z lokalizacją Klubu oraz nasze dane teleadresowe.

Duży nacisk położyliśmy na aspekt wizualny portalu, wiedząc, że spójny i czytelny wizerunek w dużej mierze odpowiada za komfortowy odbiór komunikatów. Styl portalu przyjął barwy Klubu: niebiesko-biało-czerwone, odpowiadające barwom Sochaczewa — miasta, z którego Klub się wywodzi. Portal uzupełniony zostanie o szczegółowe informacje na temat reprezentantów poszczególnych Drużyn RCO.

portal_rco

Tożsamość

Nasza kilkumiesięczna współpraca z halo46° zaowocowała również modyfikacją wizerunku. Prace obejmowały m.in. projekt księgi znaków, w tym wytyczne dotyczące ich używania oraz projekty materiałów promocyjnych i sprzętu sportowego.

Dotychczasowy projekt herbu RC Orkan nawiązuje do herbu Sochaczewa i jest od lat reprezentacyjnym oraz rozpoznawalnym znakiem zakorzenionym w historii Klubu. Ten element naszej tożsamości postanowiliśmy z szacunkiem zachować, odświeżając jedynie kolory oraz krój liter znajdujących się pod herbem.

Od najdawniejszych czasów stałe elementy herbu to m.in.: tarcza herbowa zawierająca godło. Tarczę herbu RCO stanowi symboliczny zarys blanki średniowiecznej wieży w kolorze czerwonym,
podzielonej bramką w kształcie litery H w kolorze białym, poniżej fragment boiska w kolorze niebieskim. Godłem zaś jest postać rycerza w kolorze białym, który zamiast miecza trzyma piłkę
do gry w rugby.

Odnosimy się szacunkiem do Herbu RCO, dlatego reprezentanci naszego Klubu noszą go na piersi. Natomiast sama postać rycerza, stanowiąca godło oraz logo RCO przedstawiające piłkę do gry
w rugby będą się pojawiać wielokrotnie na wszelkich nośnikach informacji dotyczących promocji i upowszechniania działalności Stowarzyszenia. Opisom tym przyświeca następująca zasada:
herb RC Orkan jest znakiem reprezentacyjnym, natomiast godło i logo Klubu są znakami promocyjnymi.

tozsamosc-rco

Jesteśmy ciekawi Państwa wrażeń.
Zachęcamy do kontaktu pod adresem rcorkan@gmail.com i zapraszamy do lektury.

 


 

 

halo46

Podziel się