DSC_0186Grupy młodzieżowe
Złota passa sochaczewskich Młodzików

Ponownie powodów do dumy przysparza nam młoda ekipa Tomasza Malesy. Z Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rudzie Śląskiej, który odbył się 10 października br., przywozi kolejne złoto i dwie nagrody indywidualne.

Trwają jesienne rozgrywki w turniejach dzieci i młodzieży. Młodzicy i Żacy Orkana tym razem gościli w Rudzie Śląskiej, gdzie przy okazji 710 rocznicy powstania miasta, na imponującej Burloch Arenie, odbyły się zawody rugby w trzech kategoriach wiekowych – mini żak, żak i młodzik.

Impreza zgromadziła ponad 200 uczestników i uczestniczek. Rywalizowały kluby: K.S. RUGBY Ruda Śląska, K.S. Budowlani Łódź, RC Orkan Sochaczew, Gorce Raba Niżna, UKS Lubień, Biało-Czarni Nowy Sącz oraz RC Częstochowa.

Podopieczni trenera Tomasza Malesy zajęli pierwsze miejsce w kategorii młodzik, zagarniając przy okazji dwa wyróżnienia dla najlepszych zawodników. Wyniki:

RC Orkan v RC Gorce Raba Niżna 28:0
Punkty: Kryś Wojciech 10, Rogowski Łukasz 9, Kocimski Igor 9
RC Orkan v RC Ruda Śląska 48:5
Punkty: Kocimski Igor 27, Rogowski Łukasz 16, Kryś Wojciech 5
RC Orkan v KS Budowlani Łódź 26:12
Punkty: Rogowski Łukasz 14, Kryś Wojciech 5, Zieliński Kamil 5, Kocimski Igor 2
12064309_884224031627440_446097042_n

Untitled-1

Skład: Łukasz Łukaszyk (najlepszy zawodnik turnieju – wyżej na zdjęciu), Kacper Wróbel, Adam Pawełek, Patryk Romanowski, Kamil Zieliński, Wojciech Kryś, Wojciech Budnik, Igor Kocimski, Cristian Bregu, Stasy Lazzari (najlepsza zawodniczka turnieju – wyżej na zdjęciu), Łukasz Rogowski, Adam Szwarc, Michał Janicki, Mikołaj Szęszoł, Adam Kaliński, Kacper Reczka, Dominik Gonta, Kamil Miękus.

Najmłodsi po naukę

W Turnieju uczestniczyli również podopieczni Marcina Stencla. – Wyjazd do do Rudy Ślaskiej był doskonałą okazją do nauki. Ponieważ jest to nowa grupa, zależało mi aby dzieci zobaczyły na czym polega gra. – mówi trener Żaków Orkana – Część osób grała już w rugby TAG, lecz z pewnością wizyta na Śląsku jest dla nich nowym, pouczającym doświadczeniem.

Wyniki turniejowe najmłodszego zespołu RCO są całkiem optymistyczne. Na 4 rozegrane mecze, udało się wygrać jeden i zdobyć 8 przyłożeń.

Rugby Club Orkan Sochaczew nadal zachęca rocznik 2004 do udziału w nieodpłatnych zajęciach rugby, w środy i piątki w godz. 17.15 – 18:45. – Na treningi uczęszczają również dzieci z rocznika 2005, które podczas kolejnego turnieju wystąpią w rozgrywkach rugby TAG. – dodaje trener Stencel.

Organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie i profesjonalną organizację turnieju!

Drużyna Młodzików
Drużyna Młodzików, foto: Paweł i Antek Soroczyńscy


Pozostałe fotografie dzięki uprzejmości Justyny Faryś, Krzysztofa Dobrosa i Rugby Klub Ruda Śląska.

Więcej zdjęć autorstwa Justyny Faryś: photos.google.com,
autorstwa Krzysztofa Dobrosa facebook.com/MlodyDo,
album Rugby Ruda Śląska
facebook.com/media.

 

Podziel się