AKTUALNOŚCI
28styczeń

Czas na Wielkie Derby Mazowsza

Orkan Sochaczew kontra Skra Warszawa i w zasadzie nic już nie trzeba pisać. Derby Mazowsza rozgrywane są również z udziałem drużyny Awenta Pogoń Siedlce, ale to starcia Orkana i Skry mają swój niesamowity klimat, dramaturgię i zaciętość, które czynią ten mecz szczególnym dla obu stron. W niedzielę 23 sierpnia o 12.50 kolejna odsłona tej niesamowitej walki.

Trzy ostatnie mecze Orkan – Skra miały miejsce w Warszawie. Dwa razy górą byli rugbiści z Sochaczewa, raz zespół ze stolicy. We wszystkich trzech spotkaniach wynik ważył się do ostatniej sekundy. Na trybunach trwała równie zażarta rywalizacja pomiędzy kibicami, którzy bardzo głośno dopingowali swoje drużyny.

Tym razem Skra przyjeżdża do Sochaczewa i to po raz pierwszy od lat w roli faworyta. Działacze z Wawelskiej nie boją się mówić o mistrzowskich ambicjach w sezonie 2020/2021 i nie są to gołosłowne zapowiedzi. Warszawski klub dokonał najbardziej spektakularnych transferów. Dość powiedzieć, że zdołał „podkupić” łącznika ataku Daniela Gdulę najlepszemu i najbogatszemu polskiemu zespołowi ostatnich lat – Master Pharm Rugby Łódź.

Jaka jest wartość tego zawodnika można się było przekonać już w pierwszym spotkaniu Skry w nowym sezonie. Tydzień temu na Bemowie warszawiacy podejmowali Lechię Gdańsk. Daniel Gdula zdobył 14 punktów dla swojej nowej drużyny, a Skra wygrała bardzo pewnie 29:9.

Orkan również ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o pierwszą kolejkę. Sochaczewianie wspólnie z Juvenią Kraków stworzyli pod Wawelem bezdyskusyjnie najlepsze widowisko weekendu. Widzowie Polsatu Sport Fight, który pokazał to spotkanie, przeżyli niesamowite emocje. Prowadzenie zmieniało się co kilka minut. W ostatniej akcji meczu Juvenia przeprowadziła akcję, która dała jej remis 27:27, a mogła dać zwycięstwo. Młody łącznik ataku krakowian, pochodzący z…. Sochaczewa Igor Kocimski nie trafił jednak próby podwyższenia, choć wcześniej praktycznie się nie mylił.

– Remis był sprawiedliwy, ale czujemy niedosyt – mówi trener Orkana Maciej Brażuk. – W meczu ze Skrą nie będziemy faworytem, ale do tego spotkania moja drużyna mobilizuje się szczególnie. Jestem pewien, że to znów będzie świetne widowisko. Każdy kto przyjdzie na mecz lub siądzie przed telewizorem nie będzie zawiedziony.

Uwaga. Bilety na mecz można kupować wyłącznie przez Internet za pomocą serwisu ekobilet.pl. Przed meczem nie będzie prowadzona sprzedaż. Wejście na stadion od strony parkingu basenu Orkan. Brama i furtka od ul. Warszawskiej będą zamknięte.

Rugby Klub Orkan jest wspierany przez Miasto Sochaczew oraz firmy:
Sponsorzy generalni: Polski Koncern Naftowy ORLEN, Gardenia
Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.
Sponsorzy: Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Catering You Can Be Fit, Cukiernia Lukrecja