AKTUALNOŚCI
28styczeń

Edach Budowlani Lublin pokonani z bonusem!

Po pierwszej wygranej w ubiegłym tygodniu w wyjazdowym meczu w Jarocinie, sochaczewscy rugbiści po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyli również na własnym stadionie. W niedzielę 20 września RC Orkan pokonał przy ul. Warszawskiej drużynę Edach Budowlani Lublin 37:31.

Początkowo zapowiadało się, że będzie to kopany mecz. Po 20 minutach było 6:3 dla gospodarzy. Orkan przez pierwszy kwadrans spotkania nieustannie napierał na Budowlanych w odległości trzech metrów od ich pola punktowego. Sochaczewski rycerzom nie udało się jednak zanieść wówczas piłki za słupy. Wykorzystali to lubliniacy, którzy w 23. minucie przeprowadzili kontratak i objęli prowadzenie 10:6. Długo się z niego nie nacieszyli. Sochaczewianie jeszcze przed przerwą zdobyli trzy przyłożenia odskakując Budowlanym na 15 punktów.

W drugiej części gry dalej podwyższali przewagę. Na 20 minut przed końcem spotkania Orkan prowadził 37:10. Goście wzięli się do roboty. Końcówka należała do Lublina, którego zawodnicy trzy razy zawędrowali z piłką na pole punktowe Orkana, zmniejszając rozmiary porażki do sześciu punktów. Dzięki temu wyjechali z Sochaczewa z defensywnym punktem bonusowym. Orkan, za wygraną z pięcioma przyłożeniami, może zapisać sobie pięć punktów do ekstraligowej tabeli.

Ogólny dotychczasowy bilans sochaczewskiej drużyny to dwie wygrane, remis i dwie porażki. Orkan z 13 punktami na koncie zajmuje piąte miejsce w tabeli Ekstraligi. W przyszły weekend rugbiści zagrają w Gdyni, z odbudowaną i niezwykle silną w ostatnich spotkaniach Arką. Mecz Buldogów z Rycerzami pokaże na żywo Polsat Sport Fight.

Orkan Sochaczew – Edach Budowlani Lublin 37:31 (25:10)

Punkty Orkan: Kacper Wróbel 12, Jakub Młyńczak 5, Bartłomiej Sadowski 5, Nahuel Aluhe Dovalo Villegas 5, Artur Fursenko 5, Mateusz Pawłowski 5.

Skład Orkana: Bartłomiej Sadowski (Adam Szwarc), Artur Fursenko, Michał Szwarc, Jakub Młyńczak (Wojciech Krześniak), Radosław Rakowski, Kacper Wróbel (Kamil Miękus), Adrian Pętlak, Tomasz Markiewicz, Nahuel Aluhe Dovalo Villegas, Jakub Budnik, Daniel Niemyjski (Sebastian Misiak), Mateusz Pawłowski, Filippo Arrua (Kamil Zieliński), Michał Gadomski (Michał Polakowski), Miguel Julio Leigner (Antoni Gołębiewski).

Tekst: Sochaczew.pl