AKTUALNOŚCI
28styczeń

Remis na początek sezonu!

Cóż to były za emocje. W pierwszym meczu nowego sezonu Orkan zremisował z Juvenią na trudnym terenie w Krakowie 27:27. Pierwszy mecz domowy dokładnie za tydzień. Do Sochaczewa przyjedzie Skra Warszawa, która uchodzi za jednego z faworytów do sięgnięcia po mistrzostwo w sezonie 2020/2021. 

Choć remis jest lepszy niż porażka, to na twarzach zawodników Orkana po spotkaniu z Juvenią widać było niedosyt. Podopieczni Macieja Brażuka wykazali się cechami, o których trener mówił na przedsezonowej konferencji prasowej. Była walka na boisku, widać było ambicję i zawziętość. Zawodnicy pokazali charakter, co dobrze rokuje przed kolejnymi wymagającymi spotkaniami. 

W niedzielę 23 sierpnia do Sochaczewa w II kolejce przyjedzie Skra Warszawa, a mecze z tą drużyną zawsze dostarczają emocji. Choć pierwsze informacje wskazywały na to, że spotkanie odbędzie się w Chodakowie przy ul. Chopina 101, to po meczu Bartłomiej Sadowski, kapitan Orkana przekazał dobre informacje dotyczące wyremontowanego obiektu przy ul. Warszawskiej:

– Dziękujemy za doping kibiców i zapraszamy Was gorąco już na następne spotkanie Ekstraligi. W niedzielę zagramy ze Skrą i wszystko wskazuje na to, że ten mecz zagramy na warszawskiej Maracanie. Potrzebujemy Waszego wsparcia! Liczymy, że będziecie z nami w tym meczu – powiedział po spotkaniu z Juvenią Bartłomiej Stadowski, kapitan Orkana.

I Kolejka Ekstraligi:
RzKS Juvenia Kraków – RC Orkan Sochaczew 27:27 (11:15)
Punkty dla RC Orkan: Gasik 15, Sadowski 7, Szwarc 5Skład: Marino, Gadomski, Leiger, Niemyjski, Mroziński, Budnik, Misiak Dovalo, Tokarski, Sadowski, Mechecki, Młyńczak, Szwarc, Dobijański, Gasik, Polakowski, Zieliński, Tokarski, Szwarc, Fursenko, Wróbel, Miękus, Gołębiowski.

Tekst: TuSochaczew.pl

Rugby Klub Orkan jest wspierany przez Miasto Sochaczew
oraz firmy:
Sponsorzy generalni: Polski Koncern Naftowy ORLEN, Gardenia
Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.
Sponsorzy: Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Catering You Can Be Fit, Cukiernia Lukrecja
.