AKTUALNOŚCI
12maj

Orkan wicemistrzem Polski!

Orkan Sochaczew został wicemistrzem Polski w olimpijskiej odmianie rugby! W turnieju Mistrzostw Polski rugby 7 im. Braci Pietraków zawodnicy Tomasza Malesy i Macieja Brażuka dotarli do finału, gdzie po zaciętym meczu przegrali z Posnanią Poznań 19:10.

Rugbiści Orkana Sochaczew dali z siebie wszystko i fenomenalnie zaprezentowali się na własnym obiekcie, czyli na słynnej Maracanie przy ul. Warszawskiej. W niedzielę 9 maja niestety przegrali oni ponownie w finale cyklu turniejów rugby 7 z Posnanią Poznań, drużyną wyspecjalizowaną w tych rozgrywkach. Choć pierwszą część meczu sochaczewianie wygrali 10:7, to prowadzenia nie udało się utrzymać do końca. W drugiej części meczu to ekipa z Poznania częściej punktowała. 

– Rywale z Poznania na pewno się przygotowali na grę z nami. W poprzednim turnieju już prawie ich mieliśmy. Wicemistrzostwo Polski jest w Sochaczewie, srebrny medal cieszy bardzo – mówi po meczu kapitan Orkana Sochaczew Bartłomiej Sadowski. – Siódemki to przyjemna odmiana rugby. jest szybkość, gra jest dynamiczniejsza. No i lepiej się gra, gdy mecze się wygrywa. Droga do finału nie była bardzo ciężka, ale zmęczenie robi swoje, do tego słońce. Tu zawsze się gra na 100%, czy atakujemy, czy biegniemy do przeciwnika – dodaje kapitan Orkana. 

Złote medale Mistrzostw Polski rugby 7 zawisły na szyjach rugbistów z Poznania, którzy wygrali wszystkie 4 turnieje tego sezonu. Jaka jest recepta na sukces w olimpijskiej odmianie rugby?

– Trenujemy pod tę dyscyplinę cały czas. Ponownie udało nam się sięgnąć po mistrzostwo. Myślę, że zawodnicy są zgrani, budujemy kolektyw. Zgranie jest najważniejsze. Cieszę się, że w finale wygraliśmy z Sochaczewem, organizatorem turnieju – mówi z uśmiechem Dominik Machlik, trener Posnanii Poznań. – Bardzo lubię Orkan, choć najciężej nam się z nimi gra. To zdyscyplinowany, charakterny zespół. Czuję, że w przyszłym roku ta rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta – dodaje trener Posnanii Poznań. 

Rywale podkreślają poziom rywalizacji z Orkanem Sochaczew i zwracają uwagę na zacięte finałowe mecze w rozgrywkach. 

Po kończącym sezon “siódemek” turnieju im. Braci Pietraków czas na powrót Ekstraligi. Orkan Sochaczew, piąta drużyna w tabeli, zmierzy się z Edach Budowlanymi Lublin. Mecz na wyjeździe odbędzie się w weekend 15-16 maja. 

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew. 
Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.
Sponsorzy: Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Cukiernia Lukrecja
Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl

Bartosz Staniaszek, TuSochaczew.pl