AKTUALNOŚCI
13maj

Orkan jedzie do Lublina na mecz sezonu.

To będzie jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy mecz tego sezonu. W sobotę 14 maja o godz. 14 Orkan Sochaczew zagra na jednym z najpiękniejszych polskich stadionów – Arenie Lublin z Edach Budowlanymi. Wynik spotkania może zdecydować o miejscu w pierwszej czwórce Ekstraligi.

Zarówno Orkan, jak i Edach Budowlanie nie ukrywają swych ambicji. Oba zespoły należą do „grupy pościgowej” (w jej skład wchodzi jeszcze gdańska Lechia), która bardzo chce wedrzeć się do pierwszej czwórki Ekstraligi. Oczywiście by tego dokonać, trzeba z niej wypchnąć Pogoń Awenta Siedlce, ale najpierw trzeba wygrać mecze z bezpośrednimi rywalami.

Obecnie w tabeli to Orkan jest na czele wspomnianej „grupy pościgowej”. Drużyna Macieja Brażuka zajmuje piąte miejsce w tabeli Ekstraligi z 31 punktami na koncie. Ma jeden mecze więcej od siódmych Edach Budowlanych (27 pkt) oraz szóstej Lechii Gdańsk (29 pkt). W ostatniej kolejce miało dojść do starcia między tymi zespołami. Nie doszło – lubelska ekipa nie pojechała do Gdańska zgłaszając kłopoty zdrowotne. O tym czy mecz zostanie rozegrany, czy zostanie orzeczony walkower dla Edach Budowlanych zdecyduje Komisja Gier i Dyscypliny. Lechia domaga się kary, Budowlani mają swoje argumenty, przedstawiając zaświadczenia lekarskie.

Sobotni mecz w Lublinie nie jest zagrożony. Ba będzie to pierwsze w tym sezonie spotkanie, podczas którego na trybunach mogą pojawić się kibice. Budowlani szykują do sprzedaży 1000 wejściówek. Można je kupować przez serwis ebilet, lub w dniu meczu w kasie stadionu.

Do Lublina powinna wybrać się całkiem spora grupa sochaczewskich kibiców. Na forum klubu kibica RC Orkan panuje spore ożywienie związane z wyjazdem na mecz. Warto jechać na ten mecz nie tylko ze względu na stawkę. Spotkanie zostanie rozegrane na Arenie Lublin – jednym z najładniejszych polskich stadionów, na którym niedawno odbył się chociażby finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Reprezentacja

Kto nie będzie mógł jechać do Lublina spokojnie może zasiąść w domu przed telewizorem lub przed ekranem komputera. Mecz będzie transmitowany przez TVP Sport za pośrednictwem trzech platform – telewizji hybrydowej HBBTV, strony internetowej sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej na telefony komórkowe.

– Ten mecz musimy wygrać, jeśli chcemy dalej marzyć o ewentualnym awansie do pierwszej czwórki. Jesienią w Sochaczewie wygraliśmy 37:31, ale końcówka należała do Budowlanych. Mocno nas gonili. Zespól Stasia Więciorka jest teraz mocniejszy. Wiosną pokonał chociażby Pogoń Awentę Siedlce 20:14, a ze Skrą poległ dosłownie w ostatnich minutach 17:19 Te dwa wyniki pokazują, jak Budowlani są mocni, zwłaszcza na swoim terenie. By wygrać musimy zagrać swoje najlepsze rugby. Wierzę, że to możliwe. Atmosfera w drużynie jest świetna. Wszyscy są zdrowi. Frekwencja na treningach świetna. Czujemy, jak ważny to mecz – mówi trener RC Orkan, Maciej Brażuk.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew. 

Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport 

Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.

Sponsorzy: Carrefour Sochaczew, Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Cukiernia Lukrecja

Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl