AKTUALNOŚCI
20maj

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Orkan – Arka

To będzie mecz dwóch drużyn, które są na fali. W ostatniej kolejce Orkan zmiótł z boiska Edach Budowlanych Lublin 39:13. Arka Gdynia przerwała passę porażek, wygrywając 25:21 jeden z najważniejszych, a niektórzy twierdzą, że najważniejszy w sezonie mecz dla „Buldogów” czyli derby z Lechią Gdańsk. W niedzielę przy Warszawskiej pierwszy w tym sezonie mecz z publicznością. Sprzedaż biletów już ruszyła.

Szykują się wielkie emocje. Warto pospieszyć się z zakupem biletów. Do sprzedaży trafia, zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi, tylko 220 biletów. Wejściówki są już dostępne w serwisie www.ekobilet.pl, tym samym, na którym można było kupować bilety na jesienne spotkania Orkana.

– W dniu meczu otworzymy sprzedaż na stadionie, ale tylko wtedy, jeśli nie sprzedamy wszystkich wejściówek przez Internet – zapowiada Zbigniew Dąbrowski, były wieloletni kapitan Orkana, obecnie członek zarządu odpowiedzialny za organizację meczów.

– Wiemy, że jest naprawdę duży popyt i zapewne sprzedalibyśmy dwa razy tyle wejściówek, ale cieszymy się, że w ogóle możemy wpuścić kibiców. Nasi fani są najlepsi w Polsce. Zawodnicy czują ich wsparcie – dodaje trener Maciej Brażuk.

Arka przyjedzie do Sochaczewa w glorii pogromców Lechii Gdańsk. Orkan jest opromieniony niezwykle efektownym zwycięstwem nad Edach Budowlanymi Lublin. Smaczku rywalizacji dodaje przeszłość trenerów obu ekip. Maciej Brażuk – szkoleniowiec Orkana oraz Dariusz Komisarczuk z Arki to koledzy z reprezentacji Polski. Najpierw jako zawodnicy, a potem jako menedżer (Brażuk) i tener kadry (Komisarczuk).

Orkan zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Tylko zwycięstwo podtrzyma nadzieję sochaczewskich rugbistów na wdarcie się do pierwszej czwórki. Gdynianie nie walczą już o medale, ale poczuli wreszcie, co znaczy zwycięstwo. Jesienią byli odkryciem – pokonali trzecią obecnie w tabeli Skrę, i czwartą Pogoń Awenta Siedlce. Teraz znów chcą być postrachem dla najlepszych! Znów mają silny skład, do którego wrócili kontuzjowani liderzy.

– Czeka nas naprawdę trudny mecz. Wsparcie kibiców będzie bardzo ważne. Liczmy na was – apeluje kapitan drużyny, Bartłomiej Sadowski.

Mecz Orkan Sochaczew – Arka Gdynia w niedzielę, 23.05 godz. 12.50. Bilety na www.ekobilet.pl w cenie 20 zł normalny i 10 zł ulgowe. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść na stadion, klub zapewnia transmisję na kanale YouTube Ekstraligi Rugby.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew. 
Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.
Sponsorzy: Carrefour Sochaczew, Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Cukiernia Lukrecja