AKTUALNOŚCI
19czerwiec

Orkan przed wielką szansą na grę w finałach Ekstraligi rugby

Do rozegrania została już tylko ostatnia XVIII kolejka Ekstraligi rugby. W minioną niedzielę Orkan wygrał z mistrzem Polski – Ogniwem Sopot 34:17 i w rewelacyjnym stylu wskoczył na czwarte miejsce w tabeli, które gwarantuje grę w małym finale. Apetyt na walkę o brązowy medal ma także Awenta Pogoń Siedlce, z którą nasi rycerze zagrają w najbliższą sobotę. Gdzie oglądać najważniejszy mecz sezonu?

Rugbiści Orkana są na fali wznoszącej i zachwycają formą. Niedzielna spotkanie z Ogniwem i wygrana sochaczewian za 5 punktów z bonusem ofensywnym dostarczyła kibicom mnóstwo emocji i radości. Są powody by mocno wierzyć w to, że Orkan powalczy o brązowy medal. Żeby zagrać ze Skrą Warszawa w małym finale najpierw trzeba pokonać Pogoń Siedlce, która w miniony weekend potknęła się w Gdańsku. Lechia wygrała mecz 33:29. To także pokazuje, jak niesamowita i emocjonująca w tym sezonie jest Ekstraliga. Porażka sprawiła, że Pogoń straciła 4 miejsce na rzecz Orkana.

– Myślę, że naszą drużynę stać na wiele, ale mamy w sobie dużo pokory. Cały tydzień poprzedni, jak i ten ciężko pracujemy. Zawodnicy są skoncentrowani i zmotywowani. Chcemy wyjść na boisko w Siedlcach i powalczyć o zwycięstwo – mówi Maciej Brażuk, trener Orkana. 

Mecz o wszystko

Teraz swoją przewagę i formę należy potwierdzić w bezpośrednim starciu. Rugbiści Orkana z Pogonią zagrają już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Transmisja meczu w sieci, a dokładnie w Kanale Sportowym.

Zwycięstwo Orkana Sochaczew w Siedlcach sprawi, że drużyna utrzyma 4 miejsce i zagra w rundzie finałowej ze Skrą.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew

Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport

Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour Sochaczew, Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Cukiernia Lukrecja

Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl

(B.S) – tusochaczew.pl