AKTUALNOŚCI
23wrzesień

W sobotę gramy z Posnanią Poznań

Zawodnicy Orkana Sochaczew są zmotywowani do zwycięstwa i chcą dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. W sobotnim meczu naprzeciwko siebie staną drużyny, które doskonale znają się z rywalizacji w rugby 7. Tym razem w ramach rozgrywek Ekstraligi zmierzą się w klasycznej odmianie 15-osobowej. Faworytem w meczu z Posnanią Poznań są gospodarze. Mecz na Maracanie 25 września o 15:50. 

Orkan Sochaczew w olimpijskiej 7-osobowej odmianie rugby wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski. Rugbiści Posnanii Poznań miniony sezon zakończyli ze złotem. Tu, na sochaczewskiej ziemi, przy głośnych trybunach wypełnionej Maracany, gospodarze staną przed szansą na rewanż, zwłaszcza, że w “siódemkach” Posnanii nie udało się pokonać. Jak będzie w meczu Ekstraligi? 

Bilety dostępne są TUTAJ. 

Drużyna Orkana jest zmotywowana i ciężko pracuje. Przed tygodniem rugbiści Macieja Brażuka przegrali w Łodzi i chętnie sportowo “odreagowaliby” po tym meczu. Nie ma lepszej okazji niż wymagający rywal na własnym terenie. Posnania to zespół ofensywny z apetytem na zwycięstwa w Ekstralidze. Choć rywale debiutują w rozgrywkach w tym sezonie, to sochaczewscy obrońcy mogą mieć dużo pracy.

– Posnania to bardzo mocny zespół w ofensywie. Po obejrzeniu ich poprzednich spotkań w Ekstralidze widzę, że chętnie atakują, dlatego nasi obrońcy muszą zachować koncentrację. Myślę, że w młynie powinniśmy być drużyną dominującą. Na pewno to będzie ciężki mecz pod względem obrony. Rywal świetnie gra ręką, podchodzi do spotkań ofensywnie, dlatego będziemy musieli na boisku ciężko pracować zarówno w formacji ataku i obrony – mówi Maciej Brażuk, trener Orkana Sochaczew. 

Mecz już w najbliższą sobotę o 15:50 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Warszawskiej. Na sochaczewskiej Maracanie rugbiści Macieja Brażuka zagrają z Posnanią Poznań, ostatnią drużyną Ekstraligi. Orkan zajmuje 6 miejsce. Transmisja spotkania na Youtubie – kanał Ekstraliga rugby.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew

Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport

Sponsorzy główni: Fast Service, Żywiec Zdrój, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, BVG, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister, Hurtownia Rekin

Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl