AKTUALNOŚCI
31październik

Jubileuszowe zwycięstwo w Krakowie

Było to dwusetne zwycięstwo sochaczewskich rugbistów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w 50-letniej historii klubu. W ostatniej kolejce ekstraligi w rundzie jesiennej Orkan wygrywa w Krakowie 52:10.

Jest to jednocześnie dwudziesta w historii wygrana z Juvenią. Orkan przegrał ze „smokami” siedmiokrotnie; były dwa remisy. Sochaczewski zespół stawiany był przed meczem w Krakowie w roli faworyta. Widać to było już od pierwszego gwizdka sędziego, gdy gra toczyła się na połowie gospodarzy. W 11. minucie. Pieter Steenkamp kopnął „szczura”, piłkę, już za słupami, złapał Danco Burger i zdobył pierwsze przyłożenie.

Na kolejne przyłożenie trzeba było trochę poczekać. Orkan dominował w młynie dyktowanym, za to Juvenia świetnie radziła sobie w przegrupowaniach. Ponadto zawodnicy z Sochaczewa popełniali dużo prostych błędów, nie wykorzystując przynajmniej dwóch dogodnych okazji na zdobycie kolejnych przyłożeń. Wór pękł w 33. minucie, gdy położył Dawid Plichta. Następnie, jeszcze przed przerwą, gracze Orkana trzykrotnie dostarczyli jajowatą piłkę za słupy bronione przez gospodarzy, zapewniając sobie tym samym już po pierwszej połowie ofensywny punkt bonusowy.

W drugiej części spotkania było więcej otwartej gry. Orkan, mając 30-punktową przewagę, zwolnił trochę tempo. Sochaczewscy „rycerze” zdołali jednak zdobyć trzy kolejne przyłożenia. Juvenia odpowiedziała jednym, honorowym, na 10 minut przez zakończeniem meczu.

Jeśli jutro w Gdańsku (w niedzielę 31 października o godz. 13.00) Lechia pokona Skrę Warszawa lub ten mecz zakończy się remisem, Orkan zakończy rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli Ekstraligi Rugby. W pierwszy weekend marca, na stadionie w Sochaczewie, w ramach zaległej VI kolejki, czeka nas z kolei bezpośrednie starcie Orkana ze Skrą. Wygrana ekipa weźmie „fotel wicelidera”.

Juvenia Kraków – Orkan Sochaczew 10:52 (3:33)

Punkty Orkan: P.W. Steenkamp 22, Danco Burger 5, Dawid Plichta 5, Edwin Jansen 5, Jakub Budnik 5, Andre Meyer 5, Radosław Rakowski 5

Skład RCO: Antoni Gołębiowski (Michał Polakowski), Michał Gadomski, Francois Pelser (Adam Lewandowski), Andre Meyer, Artem Zarovnyi, Jakub Budnik (Adam Szwarc), Krystian Mechecki (Dawid Janasz), Edwin Jansen, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Willem Steenkamp, Radosław Rakowski, Artur Fursenko, Danco Burger, Kacper Szufliński (Wojciech Budnik), Kacper Wróbel