AKTUALNOŚCI
2styczeń

Rugbowe powitanie Nowego Roku

To już klubowa tradycja. Mini-żacy, żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, seniorzy, oldboye, weterani w sumie około 80 zawodników w każdym wieku wzięło udział w Noworocznym Treningu Pokoleń zorganizowanym przez rugbistów Orkana Sochaczew.

Na murawę przy Warszawskiej wybiegły drużyny, prowadzone przez kapitanów Macieja Brażuka i Wojciecha Krześniaka. W formie zabawy zagrali 2×10 minut. Towarzyska potyczka zakończyła się remisem – obie ekipy zdobyły po dwa przyłożenia.

Po meczu sochaczewska rodzina rugby wzięła udział w kręceniu wideoklipu rapera Młodego Potara, do utworu opowiadającego o heroizmie polskich żołnierzy broniących wschodnich granic. Potar, czyli Dariusz Potargowicz, sam jest zawodowym żołnierzem – służy w jednostce wojskowej w Bielicach.

W wydarzeniu na stadionie wziął udział wiceminister Aktywów Państwowych – Maciej Małecki. Dziękował za promocję naszego miasta w całym kraju oraz życzył wszystkim zawodnikom oraz kibicom, aby nowy 2022 rok był złotym rokiem dla sochaczewskiego Orkana.

Na zakończenie odbyła się tradycyjna „trzecia połową” przy grillu i grochówce. Młodzi rugbiści otrzymali w prezencie szaliki, a najmłodsi uczestnicy treningu pokoleń – Julia Zarzyńska oraz Julian Pietrzyk – dodatkowe upominki.

Relacja – Maciej Frankowski (sochaczew.pl)

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew

Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN, Gardenia Sport oraz KGHM Polska Miedź

Sponsorzy główni: Fundacja PGNiGFast Service, Żywiec Zdrój, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, BVG, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister, Hurtownia Rekin

Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl