AKTUALNOŚCI
17kwiecień

Zwycięstwo w Sopocie

Orkan pokonał Ogniwo 21:11 w hicie XII kolejki. W Sopocie w Wielką Sobotę mierzyły się pierwsza i druga drużyna Ekstraligi.

Rugbiści Orkana Sochaczew zagrali świetny mecz w Sopocie i pokonali lidera – drużynę Ogniwa w hicie XII kolejki Ekstraligi rugby. Spotkanie zaczęło się po myśli gości. Świetnie kopał z wiatrem w pierwszych minutach meczu Peter Steenkamp. Gospodarze odpowiedzieli 3 punktami z rzutu karnego i nie pozwalali zbytnio oddalić się punktowo Orkanowi. Do przerwy Orkan prowadził 3:9.

Co ciekawe to Ogniwo było stroną częściej inicjującą akcje i ataki, natomiast Orkan, niczym świetnie naoliwiona maszyna nie pozwalał gospodarzom na wiele i neutralizował wszelkie próby zdobycia punktów. Zawodnicy Macieja Brażuka kontrolowali przebieg meczu i nie dali się sprowokować, choć kilka razy zrobiło się na boisku nerwowo. Sędzia studził temperament zawodników żółtymi kartkami. Orkan swoje okazje punktowe wykorzystał w drugiej części meczu. Przyłożenia zdobyli Edwin Jansen i Danco Burger. Końcówka spotkania należała do Ogniwa, które zaciekle atakowało i nie opuszczało okolic pola punktowego rugbistów Orkana. Efektem tej presji było jedyne przyłożenie gości w ostatniej akcji meczu.

Kolejny ważny mecz już za tydzień w Sochaczewie. Orkan przy ul. Warszawskiej 80 zagra z drużyną Master Pharm Rugby Łódź. Pierwszy gwizdek w niedzielę 24 kwietnia o 13:51.