AKTUALNOŚCI
20kwiecień

W najbliższą niedzielę gramy w Sochaczewie z Master Pharm Rugby SA Łódź

Master Pharm Rugby SA Łódź to dla Orkana rywal szczególny. Od kiedy powstała ta jedyna w polskim rugby sportowa spółka akcyjna, która przejęła tradycję i nazwę od łódzkich Budowlanych, nasza drużyna wygrała z nią tylko raz w 2013 roku.

Ten pierwszy i jedyny raz wygraliśmy w 2013 roku. W II kolejce rundy jesiennej pokonaliśmy na własnym boisku wówczas Master Pharm Budowlanych Łódź SA 24:10. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Wojciech Krześniak 10, Kamil Wydrzyński 5, Przemysław Morawski 5 oraz Miłosz Popławski 4.

Z tych zawodników w naszej drużynie wciąż jest Wojciech Krześniak. Wprawdzie nie grał jeszcze tej wiosny w żadnym z meczów, ale przed starciem z Łodzią jest w pełnej dyspozycji i na pewno będzie chciał powalczyć o miejsce w 23-osobowym składzie. Łatwo nie będzie, konkurencja jest ogromna – na wtorkowym treningu było 32 zawodników.

– Bardzo się cieszę z tej frekwencji. Widać, że jest ogromna mobilizacja w drużynie. Wszyscy chcą grać, ale też nit nie gniewa się, gdy nie wychodzi na boisko, czy w ogóle nie łapie się do składu meczowego. Atmosfera w drużynie jest rewelacyjna. Zawodnicy rozumieją, że wszyscy pracujemy na sukces. Że nawet ten 32 na treningu, pomaga tym, którzy wychodzą na plac gry – cieszy się trener RC Orkan, Maciej Brażuk.

Jego drużyna wygrała ostatni mecz 21:11, pokonując na wyjeździe mistrzów Polski – sopockie Ogniwo. Sochaczewianie pamiętają jednak, że jesienią w Łodzi to Master Pharm był górą. Na stadionie Widzewa Orkan długimi momentami miał przewagę, ale gospodarze wygrali 34:24, udowadniając, że wciąż są groźni, mimo że mocno osłabieni.

Łodzianie mają w tym sezonie kłopoty kadrowe – Polski Związek Rugby nałożył na klub, zgodnie ze znanymi od lat przepisami, zakaz transferowy za brak szkolenia młodzieży. Skutkuje to teraz tym, że Master Pharm mają bardzo krótką ławkę rezerwowych, bo nie mogli uzupełnić braków w składzie.

– Ich pierwsza piętnastka wciąż jest jednak bardzo mocna, a młyn ciągle najsilniejszy w Polsce. W formacji ataku są zawodnicy, którzy w pojedynkę potrafią łamać linię obrony rywali, jak Krystian Pogorzelski, czy nasz wychowanek Przemysław Dobijański – przypomina drugi trener RC Orkan, Tomasz Malesa odpowiedzialny m.in. za analizę przeciwników.

Łodzianie przegrali ostatni swój mecz w Ekstralidze – w Poznaniu sensacyjnie ulegli Posnanii 22:29, choć prowadzili niemal przez całe spotkanie. Ale trzeba pamiętać, że to również łodzianie są jedynymi obok Orkana, którzy pokonali w tym sezonie mistrza Polski – sopockie Ogniwo i nie było to wcale tak dawno temu, bo pod koniec lutego, w zaległym meczu rundy jesiennej.

Wiosną Master Pharm też już grał z Ogniwem. Na początku kwietnia, w rozegranym na śniegu meczu w Łodzi, przez pierwszą połowę sopocianie praktycznie nie wyszli z własnej połowy.

– Zespół Przemka Szyburskiego totalnie zdominował mistrzów Polski. Pięciokrotnie przedarł się za linię pięciu metrów od pola punktowego, ale przyłożył tylko raz. Do przerwy łodzianie prowadzili 7:3. Przegrali 10:18, bo w końcówce zabrakło im sił i wartościowych zmian, ale praktycznie w tym samym składzie w lutym wygrali w Sopocie 17:13. Jeśli nawet przyjadą do nas w 16, będą niezwykle groźni. Oczywiście chcemy wygrać to spotkanie, ale czeka nas niezwykle ciężka walka – przestrzega Maciej Brażuk.

– Zapraszamy wszystkich na trybuny Maracany. W każdym kolejnym spotkaniu rundy wiosennej frekwencja jest wyższa, ale wciąż wiele miejsc na trybunie i wokół boiska jest wolnych. Jak zwykle szykujemy rozbudowaną strefę cateringową. Zapraszamy do niej przed, w trakcie i po meczu. Wśród kibiców, którzy kupią bilety, rozlosujemy nagrody. Naprawdę warto przyjść na mecz i przeżyć z nami emocje, a przy okazji spotkać dobrych znajomych i miło razem spędzić czas – apeluje legendarny kapitan Orkana, dziś wiceprezes klubu Zbigniew Dąbrowski.

Mecz Orkan Sochaczew – Master Pharm Rugby SA Łódź w niedzielę 24 kwietnia o godz. 13.51. Bilety po 20 i 10 zł do kupienia w kasie przed meczem. Transmisja spotkania na platformie internetowej sport.tvp.pl.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorem generalnym są: KGHM Polska Miedź oraz Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, HBRS, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister
Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz Tusochaczew.pl