AKTUALNOŚCI
30kwiecień

RC Orkan Sochaczew wicemistrzem Polski w rugby 7

Czwarty, finałowy turniej Mistrzostw Polski w Rugby 7 rozegrano w Sochaczewie, w sobotę 30 kwietnia.

Na murawę sochaczewskiej Maracany wybiegło pięć siódemkowych ekip. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Gospodarze już w pierwszym starciu zmierzyli się z liderem klasyfikacji mistrzostw Polski po trzech rundach – Posnanią Poznań. Orkan prowadził do przerwy jednym przyłożeniem. Mógł dwoma – tuż przed przerwą za słupy rywali na lewym skrzydle dotarł Danco Burger, lecz sędzia dopatrzył się podania do przodu od Dawida Plichty. W drugiej połowie poznaniacy wyrównali. O wygranej zdecydowała ostatnia akcja. Zwycięskie przyłożenie dla Orkana zdobył Michał Kępa.

W drugim spotkaniu drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Malesę uległa warszawskiej Skrze 26:12. Stanowiący trzon zespołu ze stolicy Tongijczycy pokazali, że świetnie odnajdują się w grze siedmioosobowej. Skra wygrała również w meczu z Posnanią i ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju, kończąc jednak cały cykl mistrzostw Polski dopiero na czwartym miejscu.

W kolejnych starciach Orkan pokonał wysoko Legię i wygrał z Lechią 24:10. Sochaczewski zespół zajął drugie miejsce w turnieju, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej ekipę z Gdańska. Orkan kończy kolejny siódemkowy sezon ze srebrnymi medalami. Wypracowana w poprzednich turniejach przewaga punktowa, mimo zajęcia dopiero trzeciego miejsca w Sochaczewie, pozwoliła Posnani na obronę tytułu Mistrza Polski.

Orkan zagrał w składzie: Mateusz Plichta, Radosław Rakowski. Michał Kępa, Dawid Plichta, Pieter Steenkamp. Danco Burger, Marcin Krzesniak, Michał Szwarc, Adrian Pętlak, Artur Fursenko, Kacper Wróbel, Filip Szuflinski.

Wyniki Orkana

Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 17:12 (5:0)

Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 12:26 (7:14)

Orkan Sochaczew – Legia Warszawa 59:0 (33:0)

Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 24:10 (14:5)

Kolejność IV turnieju MP:

 1. Skra Warszawa
 2. Orkan Sochaczew
 3. Posnania Poznań
 4. Lechia Gdańsk
 5. Legia Warszawa

Klasyfikacja końcowa MP

 1. Posnania Poznań 80
 2. Orkan Sochaczew 77
 3. Lechia Gdańsk 75
 4. Skra Warszawa 72
 5. Legia Warszawa 34
 6. Juvenia Kraków 26
 7. Rugby Białystok 20
 8. Budowlani Lublin 6

Wsparcie turnieju: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Sochaczewskiego, Burmistrz Miasta Sochaczew, Wójt Gminy Sochaczew.


Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, HBRS, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister
Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

sochaczew.pl