AKTUALNOŚCI
8maj

Udany wyjazd do Poznania

Rugbiści Orkana Sochaczew pokonali na wyjeździe Posnanię Poznań 52:26. A już w najbliższy weekend, naszą drużynę czeka wyjazdowe spotkanie z bardziej wymagającym rywalem, czyli z UP Fitness Skra Warszawa.

Drugi w tabeli Orkan mierzył się z ósmą Posnanią. Faworyt był oczywisty, ale sochaczewska drużyna popełniła w grze obronnej sporo błędów, co wykorzystali rywale.

– Nie jestem zadowolony z gry obronnej. Pozwoliliśmy rywalowi na zbyt dużo i Posnania zdobyła cztery przyłożenia, dający im punkt bonusowy. Zabrakło koncentracji, za dużo było gry na kontakcie. – mówi Maciej Brażuk.

Słowa pochwały należą się za grę ofensywną. Tu dzielił i rządził Pieter Steenkamp, który zdobył 17 punktów.

– Musimy przeanalizować to spotkanie na spokojnie i wyeliminować błędy, których dopuściliśmy się w Poznaniu, bo w kolejnym meczu wyjazdowym ze Skrą Warszawa nie będzie tak łatwo.

W najbliższej kolejce Orkan jedzie na derby Mazowsza. Skra Warszawa jest na czwartym miejscu, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej i chrapkę na grę o medale. Szykują się zatem nie lada emocja, dlatego potrzebny jest doping i wparcie naszych kibiców.

– Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do dopingowania nas w Warszawie w sobotę 14 maja o godzinie 14.00. Jesteście naszym szesnastym zawodnikiem i Wasze wsparcie będzie nam bardzo potrzebne – dodaje Brażuk.

Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew 28:52 (7:26)

Punkty: Pieter W. Steenkamp 17, Andre Meyer 10, Rehann Baumann 5, Mateusz Pawłowski 5, Danco Burger 5, Kacper Wróbel 5, Michał Szwarc 5

Orkan: Marcin Krześniak (Michał Szwarc), Artur Fursenko (Filip Szufliński), Michał Kępa, Danco Burger (Kacper Wróbel), Radosław Rakowski, Pieter Willem Steenkamp, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Edwin Jansen, Jakub Młyńczak (Kamil Dudkowski), Adam Szwarc, Mateusz Pawłowski, Andre Meyer, Adam Lewandowski (Michał Polakowski), Michał Gadomski (Antoni Gołębiowski), Rehann Baumann (Kamil Zieliński).

B.S. tusochaczew.pl

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, HBRS, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister
Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl