AKTUALNOŚCI
6czerwiec

Tym razem bez wygranej

W sobotę 4 czerwca w ramach XVII kolejki Ekstraligi w Gdańsku Orkan przegrał z Lechią 31:19. Do rozegrania pozostały jeszcze 2 mecze. Rugbiści Macieja Brażuka za tydzień zagrają na Maracanie z Juvenią. W ostatni weekend czerwca zawalczą o złoto z Ogniwem w Sopocie.

Rugbiści Orkana Sochaczew przegrali w Gdańsku, ale nikt nie ukrywa, że celem tego sezonu jest walka o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Rugby XV. Ostatnie mecze to także doskonała okazja do przygotowania strategii na finał i przećwiczenia jej na “żywym” przeciwniku.

Rugbiści Lechii nie byli oczywiście biernym workiem treningowym. Także grali o własną stawkę, czyli miejsce w małym finale. Jak można było się spodziewać, do meczu przystąpili z apetytem na zwycięstwo. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem 14:14. W drugiej części meczu lepsi byli gospodarze, którzy finalnie dorzucili do wyniku z przerwy jeszcze 13 punktów. Orkan odpowiedział przyłożeniem. Wynik końcowy, czyli 31:19 zapewnił gospodarzom prawo gry o brązowy medal. 

Drugi realny sprawdzian gry Orkana już za tydzień. W ramach XVIII kolejki Ekstraligi rugbiści Macieja Brażuka zagrają u siebie, na Maracanie, już w najbliższy weekend 11-12 czerwca. Przy ul. Warszawskiej 80 zagra RzKS Juvenia Kraków. W ostatni weekend miesiąca odbędzie się Finał Drużynowych Mistrzostw Polski rugby XV. Prawo gry w meczu zagwarantowało sobie poza Orkanem Ogniwo Sopot, które będzie pełnić rolę gospodarza spotkania. To największy sukces w historii sochaczewskiej drużyny.

RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew 31:19 (14:14)  

Punkty Orkan: Artur Fursenko 10, Peter Steenkamp 9

Skład: Kamil Zieliński – Michał Polakowski 50min, Łukasz Gadomski – Wiktor Dobrowolski 79min, Adam Lewandowski – Kamil Dudkowski 47min, Rehann Baumann, Andre Meyer, Adam Szwarc – Jakub Młyńczak 67min, Mateusz Pawlowski, Edwin Jansen, Adrian Pętlak – Dawid Plichta 47min, Peter Steenkamp, Radosław Rakowski – Kacper Wróbel 53min, Danco Burger, Michał Szwarc, Artur Fursenko – Bartosz Sadowski 53min, Marcin Krzesniak – Wojeciech Krzesniak 73min, Michał Polakowski, Wiktor Dobrowolski, Kamil Dudkowski, Bartłomiej Sadowski, Kacper Wróbel, Dawid Plichta, Wojciech Krześniak, Jakub Młyńczak.

B.S (tusochaczew.pl)

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: HBRS, Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister
Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl