AKTUALNOŚCI
12czerwiec

Wygrana w meczu z Juvenią

Zwycięstwo Orkana na własnym terenie wywołało aplauz publiczności. Niestety był to ostatni mecz domowy sezonu 2021/2022. Fazę zasadniczą drużyna kończy na pozycji wicelidera Ekstraligi z bilansem 13 zwycięstw, remisu i 3 porażek. Co ciekawe mecz z Juvenią rozpoczęła drużyna wychowanków sochaczewskiego klubu.

Orkan do sobotniego starcia ligowego przystępował w roli faworyta i tę presję bez najmniejszych złudzeń dźwignął. Wynik spotkania otworzył w 5 minucie Kamil Zieliński. Podwyższył Michał Kępa, który w tym meczu zagrał na pozycji łącznika ataku. W 19 minucie w pole punktowe Juvenii przedarł się Michał Gadomski. Goście odpowiedzieli przyłożeniem i karnym. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy zamieszali obroną drużyny z Krakowa. Dawid Plichta świetnie podał do Mateusza Pawłowskiego, który popisał się szybkością, refleksem i zdobył upragnione punkty.

Choć Juvenia była silniejsza w formacji młyna, to Orkan robił swoje i podkręcał publiczność zgromadzoną w słoneczne popołudnie na Maracanie. Ponownie przypomniał o sobie Michał Kępa, który kilka minut po rozpoczęciu gry ponownie zapunktował. Juvenia pracowała ciężko i z uporem zdobywała metry boiska, niestety przewagi w młynie nie udawało się wykończyć przyłożeniem. W 68 minucie ponownie za słupy wpadł Mateusz Pawłowski. Chwila nieuwagi w końcówce meczu przyniosła jeszcze punkty Juvenii. Ostatnie słowo należało jednak do Orkana i Edwina Jansena, który ustalił wynik meczu na 38:22. Dziś także swoje urodziny obchodził Radosław Rakowski, któremu koledzy po meczu odśpiewali zasłużone “Sto lat”

– Powiem szczerze, że w tym meczu chcieliśmy przećwiczyć pewne elementy. Wyszliśmy w naszym, lokalnym składzie. Zawodnicy pokazali, że umieją grać i zaprezentowali dobrą grę ofensywną. Będziemy pracować nad obroną i formacją młyna, bo Juvenia pokazała nam, że jeszcze mamy trochę do nadrobienia w tej kwestii. To był dobry mecz – powiedział Maciej Brażuk, trener Orkana.

Złoto dla zuchwałych

Teraz czas na chwilę wytchnienia. Po weekendzie rugbiści Orkana zabierają się do pracy. Na horyzoncie ostatni mecz sezonu o najcenniejszy medal. Finał Mistrzostw Polski w rugby XV zostanie rozegrany 26 czerwca o godzinie 18:00 w Sopocie. Niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia już teraz wiemy, że Orkan osiągnął historyczny wynik. Rugbiści Macieja Brażuka piszą piękny rozdział w historii sochaczewskiego sportu.