AKTUALNOŚCI
21sierpień

Pewna wygrana z Posnanią Poznań

RC Orkan bez najmniejszych problemów wygrał w sobotę 20 sierpnia z KS Posnanią Poznań. Sensacją był natomiast dorobek punktowy mistrzów Polski. Zawodnicy Macieja Brażuka zdobyli ich aż 103.

RC Orkan zrównał z ziemią marzenia Posnani o dobrym wyniku już w pierwszych minutach meczu. Bartłomiej Sadowski w krótkim odstępie czasu dwukrotnie położył piłkę na polu punktowym rywala. Swoje przyłożenie dołożył Peter Steenkamp, a zgromadzona na Maracanie publiczność po kwadransie gry cieszyła się już wynikiem 21:0. Drużyna Macieja Brażuka jest bardzo dobrze przygotowana fizycznie. Mimo prawie 30-stopniowego upału mistrzowie Polski wyglądali na wypoczętych i głodnych gry. Orkan umiejętnie tłumił zapędy ofensywne Posnanii i przyspieszał grę zarówno z kontry, jak i po drużynowych akcjach, w których zawodnicy bardzo szybko dzielili się piłką na małej przestrzeni. Efektem tej postawy były przyłożenia w kolejnych minutach Michała Szwarca i Mateusza Pawłowskiego. Orkan kończył połowę z dorobkiem 56 punktów.

Posnanię Poznań stać było w meczu na jedno przyłożenie w 45 minucie, co chyba podziałało mobilizująco na graczy Orkana. Drużyna wrzuciła piąty bieg. Kibice co kilka minut nagradzali akcje zawodników w granatowych strojach gromkimi brawami, w tym fenomenalną akcję Kacpra Wróbla, który zatańczył między rywalami na metr przed linią punktową. Owację wzbudziły także punkty Oktawiana Polakowskiego, który zagrał w jednej drużynie z tatą Michałem “Miśkiem”. Do 70 minuty Orkan zebrał 96 punktów i nie zamierzał na tym skończyć. Po upragnionym przyłożeniu sędzia pozwolił Peterowi Steenkampowi podwyższyć i zakończył mecz.

Co ciekawe lider punktowy minionego sezonu kopał z Posnanią na poziomie 92% skuteczności, zaliczając tylko jedną niecelną próbę. Zdobył łącznie 33 punkty. Orkan pokazał nie tylko świetne przygotowanie kondycyjne, ambicję i konsekwencję, ale także szeroką i młodą kadrę, w skład której weszło 9 zawodników U-21.

– Z tego chyba najbardziej się cieszę. Dzisiaj w składzie mieliśmy 9 zawodników U-21, i jednego zawodnika U-23 w 23-osobowej kadrze. Może będziemy mieć jeszcze ciężko w tych meczach z czołówką tabeli w tym roku ale jestem przekonany, że ta drużyna ma wielki potencjał przyszłościowy. W 2-3 lata mogą zrobić wiele. Jestem spokojny o losy tego klubu –

– powiedział z dumą Maciej Brażuk, trener mistrzów Polski.

– Takie zwycięstwo robi wrażenie. Świetnie rozpoczęliśmy ten sezon. Mogliśmy też przetrenować najważniejsze założenia przed meczem z Ogniwem –

– tłumaczy zawodnik Orkana Kacper Wróbel, który zdradził także, że jego największym sportowym marzeniem jest rozegranie finału w Sochaczewie.

– Na pierwszy mecz przyszło dużo kibiców, a my popisaliśmy się takim wynikiem! Super wrażenia, zwłaszcza, że graliśmy u siebie. Ciężko się grało w dzisiejszym upale, ale my nie odpuszczamy. Wierzę, że kibicom nasza gra się podoba. Brakowało nam tej gry, a dzisiejszy wynik tylko to pokazuje. To zasługa całej naszej drużyny i trenerów –

– dodaje Bartłomiej Sadowski, kapitan i najlepszy gracz meczu w drużynie Orkana.

Sopot na horyzoncie. Trzeba odczarować Maracanę

RC Orkan podkręca apetyt kibiców na sukcesy i zwycięstwa. Mistrzostwo Polski i spektakularne zwycięstwo z Posnanią dają nadzieję na dobry wynik w II kolejce Ekstraligi. Ten sprawdzian formy już za tydzień. Do Sochaczewa przyjedzie MKS Ogniwo Sopot, drużyna, która w Sochaczewie potrafi wygrywać. Orkan za to może powiedzieć to samo o stadionie rywala. Mecz na Maracanie 27 sierpnia o 17:00.