AKTUALNOŚCI
7październik

W sobotę 8 października gramy z Master Pharm Rugby Łódź

Mistrzowie Polski podejmą aktualnych liderów tabeli. Na sochaczewską Maracanę przyjedzie Master Pharm Rugby Łódź. Rugbiści Orkana muszą ten mecz wygrać, jeśli chcą dalej liczyć się w walce o złoty medal. W piątek w Kramnicach uroczyste rozdanie nowych, „mistrzowskich” koszulek.

Obrońcy mistrzowskiego tytułu doskonale zdają sobie sprawę jak trudne czeka ich zadanie. W poprzednim sezonie Master Pharm był jedną z zaledwie trzech drużyn, która zdołała pokonać naszych rycerzy kroczących po pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Polski. Jesienią 2021 w Łodzi, na stadionie Widzewa, mimo momentami bardzo dużej przewagi naszej drużyny, przegraliśmy 24:33. W wiosennym rewanżu łodzianie znów byli bliscy odniesienia zwycięstwa. Prowadzili po pierwszej połowie 13:3, a potem 20:7. Nasi rycerze pokazali jednak charakter, wygrywając ostatecznie 22:20.

W tym sezonie Master Pharm jest silniejszy. Polski Związek Rugby zniósł z łódzkiej drużyny zakaz transferowy, co pozwoliło wielokrotnym mistrzom Polski wzmocnić skład na kluczowych pozycjach. Od pierwszego meczu tego sezonu łodzianie grają naprawdę dobrze.

Zaczęli od remisu w Lublinie 16:16. Przypomnijmy, że w ostatni weekend nasza drużyna przegrała tam z Edach Budowlanymi 24:26. Tylko te dwa wyniki pokazują, jak ciężkie zadanie czeka naszą ekipę w sobotę. W kolejnych spotkaniach łodzianie już tylko wygrywali. W ostatniej kolejce Master Pharm rozgromił aż 83:7, borykającą się z ogromnymi kłopotami drużynę Pogoni Awenta Sieldce. Wcześniej ograli Posnanię Poznań, Arkę Gdynia i Juvenię Kraków.

– Teraz czeka ich prawdziwy sprawdzian formy, bo z drużyną kandydującą do medalu, wciąż mamy nadzieję, że złotego, łodzianie jeszcze nie grali. Wiemy jednak, że będą bardzo silni. Przyjadą do Sochaczewa wygrać. W starciu z Edach Budowlanymi, którzy nas pokonali, łodzianie pokazali, jak mogą być silni. Jestem przekonany, że ten mecz będzie jednak dużo lepszy w wykonaniu naszej ekipy od starć w Lublinie, czy z Lechią Gdańsk. W obu tych spotkaniach popełniliśmy sporo błędów, które do tej pory nam się raczej nie przytrafiały. Wiem, że drużyna i sztab szkoleniowy bardzo mocno analizują ostatnie spotkania Wierzę, że wyciągną właściwe wnioski. Jeśli zagramy swoje rugby, jesteśmy w stanie wygrać i wrócić do walki o czołowe lokaty w tabeli

– mówi prezes RC Orkan, Robert Małolepszy.

Po pięciu kolejkach tego sezonu Orkan jest szósty w tabeli z trzema zwycięstwami i dwoma porażkami. Na koncie naszej drużyny jest 14 punktów. Master Pharm ma ich 22 i jest liderem. W w czołówce wciąż jest bardzo ciasno.

– Rok temu zagraliśmy w finale mając na koncie trzy porażki. Więc jeszcze nic nie jest stracone, ale marginesu na błędy już nie mamy zbyt dużego. Zawodnicy zareagowali pełną mobilizacją na porażkę w Lublinie. Na treningach jest koncentracja, frekwencja i zapał. Mam nadzieję, że do składu wrócą chorzy i kontuzjowani – mówi trener RC Orkan, Maciej Brażuk, który w Lublinie musiał wystawić na środku ataku, grających do tej pory w III linii młyna Jonathana O’Neila oraz Jakuba Budnika.

Kontuzjowani byli bowiem Kacper Wróbel (jeszcze nie będzie gotów) oraz Nikolas Coronel (jest szansa, że zagra), a chory był Michał Szwarc (też jest szansa, że zagra). W formacji młyna też nie było wszystkich – chorował Kamil Zieliński (powinien być już gotów do gry).

W sobotę, jak zwykle w meczach z Master Pharm, wielkie wyzwanie czeka naszą formację młyna. Łodzianie wciąż dysponują jedną z dwóch najsilniejszych pierwszych piątek w Polsce. Atutem naszej ekipy powinna być szybkość, młodość, chęć rehabilitacji za porażkę w Lublinie.

– Jedno jest pewne, to będzie świetny mecz. Dwa nasze ostatnie starcia stały na bardzo wysokim poziomie. Oglądało się je z zapartym tchem. Wierzę, że teraz też tak będzie i że to my wygramy. Bardzo potrzebujemy wsparcia naszych kibiców. To naprawdę działa, na Maracanie dostajemy skrzydeł. Bądźcie z nami w sobotę

– apeluje Dawid Plichta, wychowanek Orkana, który mistrzostwo Polski zdobywał zarówno z Master Pharm, jak i naszą drużyną.

Początek starcia przy Warszawskiej w sobotę o godz. 16.00. Wejściówki do kupienia w kasie na godzinę przed meczem. Przed w trakcie i po meczu będzie, jak zwykle, działa strefa cateringowa. Rugbiści Orkana wyjdą na mecz po raz pierwszy przy utworze „Orkan jazda”, czyli nieoficjalnym hymnie naszej drużyny, skomponowanym i nagranym przez rapera „Młodego Potara”.

Transmisja spotkania na kanale Youtube – Ekstraliga rugby.

Dzień wcześniej – w piątek o godz. 20.00 odbędzie się uroczyste ogłoszenie składu na mecz z Master Pharm oraz rozdanie nowych „mistrzowskich” koszulek, które udało się zakupić dzięki wsparciu ministra Macieja Małeckiego. Krótka uroczystość odbędzie w patio Kramnic miejskich. Wstęp jest wolny, każdy może wpaść, by okazać wsparcie naszej drużynie.

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój,
G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFreshPoltrans Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl