AKTUALNOŚCI
30październik

Wygrywamy w meczu z Juvenią Kraków

Rugbiści Orkana pokonali Juvenię 52:19 w meczu VIII kolejki Ekstraligi. Sochaczew odwiedził Artur Fursenko, który w zeszłym sezonie sięgnął z Orkanem po mistrzostwo Polski. Zawodnik od tego sezonu reprezentuje barwy krakowskiej drużyny.

Orkan Sochaczew nie zawiódł swojej publiczności i pewnie wygrał spotkanie z Juvenią. Mecz był szybki, zawodnicy nie odpuszczali i walczyli o każdy metr boiska. W wakacyjnej przerwie do drużyny Juvenii dołączył Artur Fursenko, który przez 6 ostatnich lat reprezentował barwy Orkana. Publiczność doceniła jego obecność w Sochaczewie brawami.

W pierwszej części meczu kibice zobaczyli aż 5 przyłożeń zawodników Orkana. W 5 minucie po dynamicznej akcji piłkę na pole punktowe zaniósł świetnie dysponowany tego dnia Artem Zarovnyi. Niestety twarda gra i walka zmusiła trenera Macieja Brażuka do kilku zmian. Boisko jeszcze przed przerwą musieli opuścić Peter Steenkamp, Dawid Plichta i Bartłomiej Sadowski, który kilka chwil wcześniej zdobył przyłożenie. Ekipa medyczna miała dużo pracy. Drużynowe akcje w pierwszej części meczu pięknie wykonczyli w 20 minucie Mateusz Pawłowski i w 26 minucie Radosław Rakowski. Juvenia odpowiedziała przyłożeniem z podwyższeniem. 2 minuty przed końcem połowy punkty wywalczył Michał Gadomski. Juvenia odpowiedziała tym samym w doliczonym czasie gry.

Po stronie Orkana za kopnięcia i dalekie wybicia piłki wziął się Michał Kępa. W drugiej części meczu gra nieco zwolniła, a właściwie przeniosła się bardziej na środek boiska, choć jako pierwsi punkty zdobyli goście. Wykorzystali oni zamieszanie w szeregach Orkana i napierali na gospodarzy. Orkan zachowywał bezpieczną przewagę i dobrze bronił. Do listy zawodników, którzy musili opuścić plac gry dołączył także Adrian Pętlak, który zmienił Dawida Plichtę. Szybkością imponował autor dwóch przyłożeń, Marcin Krześniak, który ze względu na zmiany zagrał na pozycji łącznika młyna. Końcówka meczu to 2 przyłożenia gospodarzy.

– Troszeczkę inaczej chcieliśmy ułożyć ten mecz. Trochę się porozbijaliśmy przez grę w kontakcie, ale tego wymagał przeciwnik. Juvenia walczy , to był trudny mecz, ale na szczęście cieszymy się ze zwycięstwa. Dziękuję za wsparcie też naszym kibicom, którzy nie zawiedli i mieli co oglądać –

– powiedział trener Maciej Brażuk. Zawodnicy Orkana są twardzi, dlatego miejmy nadzieję, że szybko się wykurują.

– Fajny mecz, dużo walki, dużo przyłożeń. Kibice powinni być zadowoleni. My ciągle walczymy o mistrzostwo, Juvenia pnie się do góry, dlatego dziś nikt nie odpuszczał –

– dodał Mateusz Pawłowski, najlepszy zawodnik w drużynie Orkana.

Po zakończeniu spotkania drużyna Orkana przygotowała niespodziankę dla swojego byłego zawodnika. Artur Fursenko został wybrany zawodnikiem meczu w drużynie Juvenii, otrzymał pamiątkową statuetkę, a także nową, mistrzowską koszulkę mistrzów Polski. Przyznał, że nowe stroje bardzo mu się podobały już podczas prezentacji i sesji zdjęciowej.

– Mieszkam na co dzień w Krakowie, to tam przeprowadziłem się, gdy miałem 17 lat. Tam mieszkam i pracuję. A do Sochaczewa, to tęsknię, oj tęsknię. Miło być tutaj, wrócić, zobaczyć chłopaków i kibiców. Grałem tutaj długo i czuję się, jak w domu. Co do meczu nastawiałem się na mocną grę. Wiedziałem, że przeciwko byłej drużynie będzie się grało ciężko i tak było –

– mówił lekko wzruszony Artur Fursenko, który reprezentował barwy Orkana przez 6 lat. Dziś gra w swoim rodzinnym Krakowie.