AKTUALNOŚCI
7listopad

Wygrywamy w Siedlcach na zakończenie rundy jesiennej

RC Orkan Sochaczew pewnie wygrał niedzielny mecz w Siedlcach 61:23, choć do przerwy gra była dość wyrównana. W ramach IX kolejki Ekstraligi rugby odbyło się tylko jedno spotkanie. Pozostałe mecze zaplanowano w terminie 19 i 20 listopada.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy atakowali i wykorzystali rzut karny z 5 minuty meczu. 2 minuty później Pogoń zanotowała celne kopnięcie z niemal połowy boiska. 6 zdobytych punktów podziałało na Orkan, jak czerwona płachta na byka. W 9 minucie sochaczewianie zameldowali się na polu punktowym gospodarzy z podwyższeniem. Kolejne punkty Orkan zdobywał w 12 i 20 minucie w pełni kontrolując przebieg meczu. W 32 minucie przy wyniku 21:13 dla Orkana Pogoń wykorzystała aut, a właściwie zamieszanie w formacji obronnej gości. Piłka po kilku dziwnych kozłach znalazła się w rękach zawodnika gospodarzy, który zdobył przyłożenie. Udane podwyższenie zaowocowało zmniejszeniem straty do 1 punktu. Orkan uciekł Pogoni na 2 minuty przed końcem i prowadził 28:20.

Początek drugiej części meczu to także punkty Pogoni z karnego. Rugbiści Orkana w 52 minucie meczu wrzucili wyższy bieg. Na kwadrans przed końcem spotkania prowadzili 35:23. W 67, 76, 79 i 83 minucie meczu to sochaczewianie kładli punkty. Na uwagę zasługuje ostatnia akcja rozgrywana przed polem punktowym Orkana. Artem Zarovnyi popisał się niesamowitym rajdem przez całe boisko. Pogoń walczyła, ale sił w końcówce zabrakło. Śmiało można powiedzieć, że silny Orkan przeszedł nad Siedlcami.