AKTUALNOŚCI
22maj

W Krakowie wygrywamy za pięć punktów

Zgodnie z zapowiedziami zespół Juvenii nie podarował nam łatwej wygranej.

Pierwsza połowa spotkania to przewaga naszej drużyny, połączona ze zdobyczami punktowymi, które ustalają wynik spotkania do przerwy na 24:0.

Po wznowieniu gry obraz meczu trochę się wyrównuje i do głosu dochodzi zespół gospodarzy. Zawodnicy Juvenii zaczynają dominować w młynach dyktowanych oraz przeprowadzają skuteczne akcje punktowe. Nasza drużyna również dokłada kolejne przyłożenia i mecz kończy się wynikiem 21:36 (0:24). Za wygraną zdobywamy pięć punktów oraz utrzymujemy trzecie miejsce w tabeli. A już w następną niedzielę zagramy w Sochaczewie z Awentą Pogoń Siedlce i będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej Ekstraligi rugby. Później czeka nas spotkanie o brązowy medal i jesteśmy coraz bliżej żeby ten mecz rozegrać w Sochaczewie.

Punkty RC Orkan: Pieter Willem Steenkamp 11, Krystian Olejek 5, Andre Meyer 5, Cyprian Majcher 5, Jonathan O’Neill 5, Matias D’Avanzo 5