AKTUALNOŚCI
30maj

Wysoka wygrana w meczu z Siedlcami

Mecz XVIII kolejki Ekstraligi okazał się popisem gry naszej drużyny, a licznie zgromadzona publiczność obejrzała fajerwerki przyłożeń.

Pierwsza połowa spotkania przebiegła pod dyktando naszej drużyny, a goście odpowiedzieli tylko z rzutu karnego, co ustaliło wynik do przerwy na 35:3.

Po wznowieniu gry nie tracimy tempa, a zespół z Siedlec coraz słabiej gra w obronie. Kolejne przyłożenia dla naszej drużyny sypią się jak z rękawa, a drużyna Pogoni nie jest w stanie przełamać naszej obrony. Spotkanie jest również popisem gry Pietera Steenkampa, który łącznie zdobywa 56 punktów. Przewyższamy zespół Pogoni we wszystkich elementach gry, a warto również zauważyć, że większość meczu gramy bardzo młodymi zawodnikami w pierwszej linii młyna. Bardzo dobry doping na trybunach i duża frekwencja pozwoliły również na zbudowanie odpowiedniego klimatu na stadionie. Także w tej radosnej atmosferze sportowego święta dojeżdżamy do końca spotkania wygrywając 96:10 (35:3).

Przed nami jeszcze spotkanie o brązowy medal w rozgrywkach Ekstraligi rugby, które zostanie rozegrane w Sochaczewie prawdopodobnie 10 czerwca br.

Punkty RC Orkan: P.W. Steenkamp 56, Cyprian Majcher 10, Bartłomiej Sadowski 10, Artem Zarovnyi 5, Andre Meyer 5, Kacper Wróbel 5, Jadon O’Neill 5