AKTUALNOŚCI
5czerwiec

ORLEN Orkan Sochaczew Mistrzem Polski rugby XV

W rozegranym w Sochaczewie finale Ekstraligi rugby zwyciężyliśmy z MKS Ogniwem Sopot 22:18.

W ponad 50 letniej historii rugby w Sochaczewie, to był pierwszy mecz finałowy rozgrywek seniorów, który został rozegrany na sochaczewskim stadionie z udziałem naszej drużyny. Historia napisała się na naszych oczach i z naszym również udziałem. W obliczu tak wielkiego wyzwania udało się stanąć na wysokości zadania i osiągnąć wszystkie wyznaczone cele. Mistrzostwo Ekstraligi zostało wywalczone po emocjonującym spotkaniu, gdzie losy wyniku ważyły się do ostatniej minuty. Kibice obydwu drużyn wypełnili cały stadion i razem stworzyli atmosferę sportowego święta na trybunach. Sam stadion oraz oprawa meczowa zostały tak przygotowane, aby oddać rangę meczu finałowego Mistrzostw Polski w rugby. Z pewnością można powiedzieć, że wyznaczyliśmy pewien standard jeśli chodzi o przyszłe finały Ekstraligi rugby. I mamy nadziej, że wszyscy uczestnicy sobotniego finału poczuli doniosłość oraz wyjątkowość wydarzenia, w którym wzięli udział.

Dziękujemy drużynie Ogniwa Sopot za twarde zawody, które z pewnością dostarczyły mnóstwo sportowych emocji wszystkim zgromadzonym widzom. Dziękujemy kibicom za kolejny wspólny sezon oraz wsparcie, które płynie dla naszej drużyny z trybun. Dziękujemy Miastu Sochaczew, ORLEN S.A. oraz wszystkim pozostałym Sponsorom za wsparcie oraz wiarę w sukces naszej drużyny. Dziękujemy naszej drużynie za kolejne Mistrzostwo Polski oraz Maćkowi Brażukowi i Tomkowi Malesie za ponowny świetny sezon ligowy.

Finał Ekstraligi rugby:

ORLEN Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot 22:18 (12:6)

Skład ORLEN Orkan Sochaczew:

Polakowski Michał (53’61’ Gołębiowski Antoni/ Polakowski Michał), Gadomski Michał, Mchedlidze Toma (48’ Lewandowski Adam), Zarovnyi Artem, Olejek Krystian, Mechecki Krystian (45’ Majcher Cyprian), Meyer Andre (23’26’ Majcher Cyprian/ Meyer Andre), Pawłowski Mateusz (41’ Chain Eryk) , Plichta Dawid (63’ Pętlak Adrian), Steenkamp Pieter Willem, Wróbel Kacper, O’Neill Jonathan, Dobijański Przemysław, Chain Patryk, Kępa Michał          

Rezerwa:

Lewandowski Adam, Gołębiowski Antoni, Majcher Cyprian, Chain Eryk, Pętlak Adrian, Szwarc Adam, Krześniak Marcin, Pisarek Damian

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Skład MKS Ogniwo Sopot:

Fidler Thomas, Rau Filip (45’ Wilczuk Mariusz), Gąska Sylwester, Mokretsov Dmytro, Graban Robert (74’ Węgierski Kamil), Wilczuk Wiktor, Mroziński Jan, Zeszutek Piotr, Plichta Mateusz, Seerane Adrian, Lis Wiktor (65’ Overchuk Yevhenii), Piotrowicz Wojciech, Burrows Dwayne, Drewczyński Kacper, Zhuk Roman

Rezerwa:

Zając Marek, Wilczuk Mariusz, Węgierski Kamil, Anuszkiewicz Łukasz, Kirsanov Oleksandr, Overchuk Yevhenii, Grabowski Oliwier, Olszewski Robert

Trenerzy: Fidler Thomas, Piotrowicz Wojciech

Przyłożenia:

Pawłowski Mateusz x 1

Steenkamp Pieter Willem x 1

Kępa Michał x 1

Mokretsov Dmytro x 1

Zeszutek Piotr x 1

Podwyższenia:

Steenkamp Pieter Willem x 2

Piotrowicz Wojciech x 1

Karne:

Steenkamp Pieter Willem x 1

Piotrowicz Wojciech x 2

Fot. Krzysztof Mudin Lewandowski

Sponsor tytularny: ORLEN S.A.

Sponsor strategiczny: Miasto Sochaczew

Sponsorzy generalni: Gardenia Sport, Poltrans Sochaczew

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock, Zibi-Casio, InterFresh, VFM Real EstateGrupa AljekaTypografik

Sponsorzy: Carrefour, Asprint – Drukarnia Chrzczany, SochBud, Kawecki Transport, Żywiec Zdrój, King CrossFerma Drobiu MateusiakNorma Machinery

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl