AKTUALNOŚCI
9październik

Przegrana w meczu z Master Pharm Rugby Łódź

W sobotę 8 października w meczu 6 kolejki ekstraligi rugby RC Orkan Sochaczew  musiał uznać wyższość Master Pharm Rugby Łódź, przegrywając 24:30.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gości. W 6 minucie po akcji lewą stroną Vitalii Kramarenko zdobył przełożenie, które udanie podwyższył Kamil Brzozowski. Master Pharm poszli za ciosem. Najpierw rzut karny, a następnie kolejne przyłożenie i zrobiło się 0:15. Wtedy za grę wziął się Orkan. W 31 minucie Jonathan O’Neill zdobył przyłożenie. Między słupy celnie kopnął Pieter Steenkamp i zrobiło się 7:12. Gospodarze mogli za chwile zdobyć kolejne punkty, ale gości skutecznie odparli atak. W ostatniej akcji meczu z rzutu karnego Steenkamp dorzucił trzy „oczka” i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 10:15.

Druga połowa rozpoczęła się od silnych opadów deszczu i zmarnowanego rzutu karnego. W odpowiedzi przyjezdni zdobyli dwa przyłożenia i wiadomo było, że punkt bonusowy mają w kieszeni. Dziesięć minut przed końcem kolejny zryw rozpoczął Orkan. Czasu wystarczyło tylko na przyłożenie O’Neilla, które podwyższył Steenkamp. W odpowiedzi rzut karny wykorzystali goście i było po meczu.

Orkan postawił się w młynie, o który tak martwiono się przed meczem. Śliska piłka nie ułatwiała gry ręką, co jest dużym atutem sochaczewskiej drużyny. Kilka razy można było też inaczej rozegrać akcję.

– Jestem zadowolony z naszej gry w młynie. W ostatnim czasie dużo pracowaliśmy nad tym elementem gry i to było dziś widać. W drugiej połowie zaczął padać deszcz, co spowodowało, że śliska piłka bardzo często wypadała nam  do przodu i za to były dyktowane młyny, w czym lepie czuli się goście. To moim zdaniem zdecydowało o naszej porażce

– podsumował spotkanie Maciej Brażuk, trener RC Orkan Sochaczew.

Trzecia porażka w sezonie stała się faktem. Teraz podopiecznych Macieja Brażuka czekają mecze z zespołami z dolnej części tabeli, w których trzeba będzie uzbierać jak najwięcej punktów.

RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Rugby Łódź 24:30 (10:15)

Punkty: Jonathan O’Neill 10, Pieter Steenkamp 9, Michał Gadomski 5,