AKTUALNOŚCI
4wrzesień

Bez wygranej w Sopocie, wracamy z defensywnym punktem bonusowym

W IV kolejce Ekstraligi rugby stoczyliśmy wyrównany pojedynek z wicemistrzem Polski.

Po trzech kolejnych zwycięstwach w dotychczasowych meczach Ekstraligi rugby, w tym również z BUDO 2011, spotkanie w Sopocie zapowiadało się, jako kolejny pojedynek wagi ciężkiej.

Pierwszą połowę spotkania rozpoczęliśmy mocna presją na zespół Ogniwa, co zaowocowało zdobyciem dwóch przyłożeń. Następnie zespół gospodarzy wytrzymał nasze kolejne ataki i również odpowiedział dwoma przyłożeniami, co do przerwy ustaliło wynik meczu na 10:14 dla Ogniwa.

W drugiej połowie spotkania gra się wyrównuje, aż do momentu kiedy po jednym z ataków Ogniwa tracimy karną siódemkę. Jednocześnie gospodarze grają dobrze w obronie i dopiero w końcówce meczu udaje nam się zdobyć przyłożenie. Ponownie atakujemy na pole punktowe Ogniwa, ale ostatecznie wynik spotkania nie ulega zmianie i sędzia kończy mecz rezultatem 15:21 dla zespołu z Sopotu.

Jak zawsze nie zawiedli nasi kibice, którzy pod przewodnictwem grupy Family Team, licznie stawili się w Sopocie i przez cały mecz aktywnie wspierali naszą drużynę.

Kolejne spotkanie rozegramy 24 września br. w Sochaczewie z Edach Budowlani Lublin, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

MKS Ogniwo Sopot v RC Orkan Sochaczew 21:15 (14:10)

Punkty Orkan: Michał Gadomski 5 (P), Michał Szwarc 5 (P), Matias D’Avanzo 5 (P).

Skład RC Orkan:

Delgado Adrian, Gadomski Michał, Lewandowski Adam, Zarovnyi Artem, Olejek Krystian, Szwarc Adam, Majcher Cyprian, Meyer Andre, Plichta Dawid, D’Avanzo Matias, Szwarc Michał, O’Neill Jonathan, Chain Patryk, Sadowski Bartłomiej, Wróbel Kacper

Rezerwowi:

Polakowski Michał, Pisarek Damian, Chain Eryk, Mechecki Krystian, Pętlak Adrian, Rogowski Damian, Chain Łukasz, Zieliński Kamil

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl