AKTUALNOŚCI
25wrzesień

Wygrywamy z Edach Budowlanymi Lublin 38:26

W niedzielnym starciu z lubelską drużyną zdobyliśmy 4 punkty i awansowaliśmy na drugie miejsce w tabeli Ekstraligi rugby.

Po zwycięstwie z Ogniwem Sopot w ostatniej kolejce Ekstraligi rugby, zespół Budowlanych przyjechał do Sochaczewa mocno zmotywowany do gry o kolejną wygraną. Dodatkowo było to również pierwsze spotkanie z lubelską drużyną od czasu wygranego przez nas meczu o trzecie miejsce w poprzednim sezonie rozgrywek i z pewnością goście chcieli się również odegrać za mały finał. Nasz zespół wyszedł z szatni w pełni skoncentrowany i z wiarą, że atut własnego boiska oraz styl gry który prezentujemy, zapewni nam kolejną wygraną w meczu z lubelskimi Budowlanymi.

W pierwszej połowie spotkania gramy skutecznie w obronie i atakujemy w stronę pola punktowego gości. Zawodnicy Budowlanych nie mogą znaleźć sposobu na przełamanie naszej obrony, podczas gdy nasi gracze czterokrotnie meldują się na polu punktowych lubelskiej drużyny. Dominujemy w ofensywie i do przerwy wygrywamy 24:0.

W drugiej połowie spotkania obraz gry ulega zmianie i spotkanie staje się bardziej wyrównane. Budowlani przełamują naszą obronę i zaczynają punktować z przyłożeń. Nasz zespół również zdobywa kolejne przyłożenia, co pozwala nam zachować bezpieczny dystans. Niestety nie unikamy błędów w rozgrywaniu piłki i ostatecznie wygrywamy spotkanie 38:26, tym razem bez punktu bonusowego. Liderem tabeli po VI kolejce Ekstraligi rugby zostaje Juvenia Kraków, a nasz zespół po niedzielnej wygranej awansował na drugie miejsce w tabeli.

Jak zwykle nie zawiedli kibice, którzy licznie stawili się na stadionie i przez cały mecz wspierali naszą drużynę, za co bardzo dziękujemy. A już w najbliższą sobotę jedziemy do Gdańska i zapraszamy wszystkich do wsparcia naszego zespołu na wyjeździe.

RC Orkan Sochaczew v Edach Budowlani Lublin 38:26 (24:0)

Punkty Orkan: Jonathan O’Neill 10 (2P), Matias D’Avanzo 8 (4pd), Artem Zarovnyi 5 (P), Kacper Wróbel 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Krystian Mechecki 5 (P).

Skład RC Orkan Sochaczew:

Delgado Adrian (75 m. Polakowski Michał), Gadomski Michał (41 m. Pisarek Damian), Lewandowski Adam (49 m. Gołębiowski Antoni), Zarovnyi Artem, Meyer Andre (75 m. Zieliński Kamil), Chain Eryk, Szwarc Adam (49 m. Mechecki Krystian), Pawłowski Mateusz, Plichta Dawid, D’Avanzo Matias, Sadowski Bartłomiej (44 m. Chain Łukasz), O’Neill Jonathan, Szwarc Michał (68 m. Polakowski Oktawian), Pętlak Adrian (75 m. Rogowski Damian), Wróbel Kacper

Rezerwa:

Polakowski Michał, Pisarek Damian, Gołębiowski Antoni, Polakowski Oktawian, Rogowski Damian, Mechecki Krystian, Chain Łukasz, Zieliński Kamil

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

RC Orkan Sochaczew w Ekstralidze rugby – mecze domowe w rundzie jesiennej 2023 – “Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”