AKTUALNOŚCI
10październik

Bez wygranej w meczu na szczycie Ekstraligi z Juvenią Kraków

W niedzielnym starciu z liderem Ekstraligi zdobyliśmy punkt bonusowy i utrzymujemy drugie miejsce w tabeli.

Prawdziwy hit kolejki, a nawet całej rundy jesiennej, obejrzeli widzowie zgromadzenia na sochaczewskim stadionie. Obydwie drużyny stworzyły emocjonujące widowisko, akcje były rozgrywane w bardzo szybkim tempie, a rozstrzygnięcie zapadało w ostatniej minucie meczu.

Lider Ekstraligi zespół Juveni Kraków przyjechał do Sochaczewa mocno zmotywowany do gry o kolejną wygraną. Jest to pierwszy tak udany sezon krakowskiej drużyny, która przez ostatnie lata była budowana by walczyć o najwyższe trofea. Nasz zespół wyszedł z szatni w pełni skoncentrowany i z wiarą, że atut własnego boiska oraz styl gry który prezentujemy, również zapewni nam wygraną i pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi.

W pierwszej połowie spotkania mamy przewagę przez dużą część czasu gry. Zdobywamy przyłożenie i punkty z karnego. Juvenia cały czas dobrze się broni oraz szuka swojej szansy. W konsekwencji krakowski zespół również zdobywa przyłożenie, a także punkty z karnego. Do przerwy wygrywamy 10:8 i mamy w perspektywie kolejne 40 minut zaciętej walki.

W drugiej połowie spotkania dalej atakujemy w stronę pola punktowego gości. Zawodnicy Juveni popełniają błędy w obronie i zdobywamy kolejne punkty z rzutów karnych. Obejmujemy prowadzenie 19:8, a zawodnicy gości również nie odpuszczają w swoich atakach na nasze pole punktowe. Po kolejnej akcji Juvenia zdobywa przyłożenie i wynik zmienia się na 15:19. Następnie krakowski zespół dostaje skrzydeł i zamyka naszą drużynę pod polem punktowym. Gra toczy się głównie w obrębie formacji młyna, powstrzymujemy kolejne ataki gości, aż do momentu kiedy wykorzystując lukę w obronie krakowski zawodnik wbija się na nasze pole punktowe. Tracimy wygraną w ostatniej minucie meczu, który kończy się wynikiem 19:22 dla Juveni Kraków.

Gratulujemy krakowskiej drużynie wygranej i dziękujemy obydwu zespołom za stworzenie tak fantastycznego widowiska sportowego. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę, a kibicom za liczne przybycie na stadion i wsparcie dla naszej drużyny.

Kolejne spotkanie rozegramy na wyjeździe w Gdyni 21 października i będzie to ostatni mecz rundy jesiennej. Jednocześnie w następnych tygodniach zagramy na wyjeździe w Siedlcach oraz w Sochaczewie. Będą to przeniesione spotkania z rundy wiosennej, na które również serdecznie zapraszamy.

RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków 19:22 (10:8)
Punkty Orkan: Pieter Willem Steenkamp 14, Michał Szwarc 5

Skład Orkan:

Delgado Adrian, Gadomski Michał 71′ Pisarek Damian, Lewandowski Adam 79′ Polakowski Michał, Zarovnyi Artem 79′ Polakowski Oktawian, Olejek Krystian, Chain Eryk 60′ Mechecki Krystian, Pawłowski Mateusz 42′ Majcher Cyprian , Meyer Andre, Pętlak Adrian, Steenkamp Pieter Willem, Sadowski Bartłomiej, O’Neill Jonathan 51’55’ Szwarc Adam, Szwarc Michał 60′ Szwarc Adam, Rogowski Damian, Wróbel Kacper

Rezerwa:

Gołębiowski Antoni, Pisarek Damian, Mechecki Krystian, Szwarc Adam, Chain Łukasz, Majcher Cyprian, Polakowski Oktawian, Polakowski Michał    

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Orkan Sochaczew vs RzKS Juvenia Kraków | Skrót meczu | 8 kolejka

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

RC Orkan Sochaczew w Ekstralidze rugby – mecze domowe w rundzie jesiennej 2023 – “Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”