AKTUALNOŚCI
23październik

Wygrywamy z RC Arka Gdynia 38:24

W sobotnim starciu w Gdyni zdobyliśmy 4 punkty i utrzymujemy na koniec rundy jesiennej drugie miejsce w tabeli Ekstraligi rugby.

W pierwszej połowie spotkania czterokrotnie przełamujemy obronę gospodarzy i zdobywamy punkty z przyłożeń, podczas gdy Arka odpowiada dwoma przyłożeniami. Do przerwy prowadzimy 26:14, ale nie jest to łatwe prowadzenie, gdyż gospodarze grając bardzo dobrze atakiem, tworzyli ciągłe zagrożenia dla naszego pola punktowego.

W drugiej połowie spotkania zdobywamy dwa przyłożenia, a Arka odpowiada jednym, ale za to na wagę utraty przez nas punktu bonusowego. Ostatecznie po dość wyrównanym spotkaniu wygrywamy 38:24, ale nie możemy spocząć na laurach, gdyż przed nami jeszcze dwa spotkania przeniesione z rundy wiosennej.

Liderem tabeli po IX kolejce Ekstraligi rugby pozostaje Juvenia Kraków, która zwyciężyła w meczu z Edach Budowlanymi Lublin 21:5 (7:0).

Kolejne spotkanie rozegramy w Siedlcach 29 października o godz. 13:00. Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej drużyny na wyjeździe.

RC Arka Gdynia – RC Orkan Sochaczew 24:38 (14:26)

Punkty Orkan: Pieter Willem Steenkamp 18 (2P, 4pd), Krystian Olejek 5 (P), Andre Meyer 5 (P), Mateusz Pawłowski 5 (P), Łukasz Chain 5 (P).