AKTUALNOŚCI
1kwiecień

Wygrywamy w meczu z Ogniwem Sopot

Prawdziwy hit XIII kolejki Ekstraligi rugby obejrzeli kibice na sochaczewskim stadionie.

Święta Wielkanocne nieodzownie kojarzące się z jajkami, okazały się bardzo udane dla kibiców naszej drużyny. W Wielką Sobotę na stadionie miejskim w Sochaczewie, obejrzeliśmy mocne starcie rozgrywane właśnie jajowatą piłką. Tym razem na sochaczewskiej Maracanie podejmowaliśmy wicemistrzów Polski drużynę Ogniwa Sopot.

Ekipa z Sopotu przyjechała do Sochaczewa z mocny nastawienie na zwycięstwo, z wykorzystaniem wszystkich swoich atutów. W pierwszej połowie spotkania walczymy z powodzeniem z przeważającym młynem Ogniwa. Zdobywamy punkty, ale również zawodnicy z Sopotu wpisują się do protokołu ze swoimi zdobyczami. Cały czas mamy ogromne wsparcie z trybun, które zostały kompletnie wypełnione przez kibiców. Mecz jest wyrównany i schodzimy do szatni z wynikiem 12:13 dla Ogniwa.

W drugiej połowie spotkania udaje nam się uzyskać przewagę w młynach dyktowanych i jeszcze bardziej ustabilizować grę. To przekłada się na coraz bardziej skuteczne ataki w stronę pola punktowego Ogniwa. W końcu przełamujemy obronę drużyny z Sopotu i zdobywamy kolejne trzy przyłożenia. Goście odpowiadają tylko jednym przyłożeniem, a spotkanie kończy się naszą wygraną 34:21. Pozytywny dla nas wynik przekłada się na awans w tabeli z trzeciego miejsca na drugie. A kolejne spotkanie rozegramy 20 kwietnia br. na wyjeździe w Lublinie.

Dziękujemy naszej drużynie za zwycięstwo oraz kibicom za liczne przybycie na stadion i za wsparcie przez cały mecz. Szczególne podziękowania dla Family Team i Teraaaaa Orkan za przewodnią siłę w organizacji wsparcia z trybun.

ORLEN Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot 34:21 (12:13)

ORLEN Orkan Sochaczew

Gołębiowski Antoni (78’ Polakowski Michał), Gadomski Michał (53′ Pisarek Damian), Mchedlidze Toma (47′ Lewandowski Adam), Olejek Krystian (76’ Szwarc Aadam), Meyer Andre, Chain Eryk (53′ Mechecki Krystian), Pawłowski Mateusz, O’Neill Jonathan, Plichta Dawid (55’ Pętlak Adrian), Steenkamp Pieter Willem, Krześniak Marcin (47′ Majcher Cyprian), Chain Patryk, Dobijański Przemysław, Wróbel Kacper (60’ Sadowski Bartłomiej), Kępa Michał   

Rezerwowi

Lewandowski Adam, Pisarek Damian, Mechecki Krystian, Szwarc Adam, Pętlak Adrian, Majcher Cyprian, Sadowski Bartłomiej, Polakowski Michał

Trenerzy: Brażuk Maciej, Tomasz Malesa              

Punkty:

Przyłożenia: O’Neill Jonathan x 2, Mchedlidze Toma x 1, Steenkamp Pieter Willem x 1, Mechecki Krystian x 1

Podwyższenia: Steenkamp Pieter Willem x 3

Karne: Steenkamp Pieter Willem x 1

Sponsor tytularny: ORLEN S.A.

Sponsor strategiczny: Miasto Sochaczew

Sponsorzy generalni: Gardenia Sport, Poltrans Sochaczew

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock, Zibi-Casio, InterFresh, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Asprint – Drukarnia Chrzczany, SochBud, Grupa Aljeka, Kawecki Transport, Żywiec Zdrój, Cukiernia Lukrecja, King Cross

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl