AKTUALNOŚCI
21kwiecień

Wygrywamy z Edach Budowlanymi Lublin

W sobotnim starciu z lubelską drużyną zdobyliśmy 5 punktów i utrzymujemy drugie miejsce w tabeli Ekstraligi rugby.

W pierwszej połowie spotkania Budowlani prezentują żelazną dyscyplinę w obronie, co przekłada się na brak zdobyczy punktowych dla naszej drużyny. Do szatni schodzimy z wynikiem o:3 dla gospodarzy, którzy nawet osłabieni żółtymi kartkami potrafili wytrzymać napór naszej drużyny.

W drugiej połowie spotkania obraz gry przez długi czas nie ulega zmianie. Atakujemy, ale to gospodarze zdobywają punkty z przyłożenia i wynik meczu zmienia się na 0:10 dla Budowlanych. Mecz nie traci swojej dynamiki i nasz wysiłek zostaje nagrodzony w 68 minucie, kiedy pierwsze punkty zdobywa Pieter Steenkamp. Kolejne dwa przyłożenia dokłada Andre Mayer, a ostatnie przyłożenie na wagę 5 punktów do tabeli dorzuca Michał Kempa.

Na fotelu lidera po XV kolejce Ekstraligi rugby pozostaje Juvenia Kraków, a nasz zespół po sobotniej wygranej również utrzymuje się na drugim miejsce w tabeli.

Jak zwykle nie zawiedli nasi kibice, którzy licznie stawili się na stadionie w Lublinie i przez cały mecz wspierali naszą drużynę, za co bardzo dziękujemy.

Kolejne spotkanie rozegramy z RC Lechia Gdańsk w Sochaczewie – 5 maja, o godz. 15:30.

Edach Budowlani Lublin – ORLEN Orkan Sochaczew 10:28 (3:0)

Punkty ORLEN Orkan Sochaczew: Pieter Steenkamp 13 (1P, 4pd), Andre Meyer 10 (2P), Michał Kępa 5 (1P)