AKTUALNOŚCI
13czerwiec

Po raz kolejny stajemy na podium Ekstraligi rugby

W meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów pokonujemy Edach Budowlanych Lublin 30:13.

Mały finał rozgrywek Ekstraligi rugby dostarczył wszystkim bardzo dużo sportowych emocji, a nasza drużyna pokazała siłę sochaczewskiego rugby.

Pierwsza połowa spotkania była jak walka bokserska, w której zawodnicy wymieniają ciosy, punktując się nawzajem, gdy tylko garda choć na moment zostanie opuszczona. Krystian Mechecki zdobywa przyłożenie dla naszej drużyny, a Pieter Steenkamp skutecznie kopie na słupy. Budowlani odpowiadają podobnym zestawem ciosów i na zakończenie pierwszej połowy mamy remis 13:13.

Po wznowieniu gry podkręcamy tempo i zdobywamy kolejne przyłożenia. Krystian Olejek i Marcin Krześniak meldują się na polu punktowym lubelskiej drużyny, a Pieter Steenkamp nie myli się z podstawki. Budowlani próbują konstruować akcje ofensywne, ale gramy bardzo dobrze w obronie i niwelujemy wszystkie zagrożenia. Dokonujemy kolejnych zmian w składzie, co jeszcze bardziej podkręca tempo gry, a zawodnicy z Lublina muszą koncentrować się na obronie żeby powstrzymać naszą ofensywę. To przekłada się na brak zdobyczy punktowych zespołu gości w drugiej połowie spotkania, kiedy nasza drużyna zdobywa 17 punktów. Atmosfera na trybunach robi się coraz bardziej gorąca i kiedy sędzia kończy mecz następuje wybuch radości na sochaczewskiej Maracanie. Wygrywamy cały mecz 30:13 (13:13) i zdobywamy brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów.

Wspaniały mecz w wykonaniu obydwu drużyn, rekord frekwencji i znakomita atmosfera na trybunach, świetny powrót po kontuzji Marcina Krześniaka, zasłużone MVP dla Adama Lewandowskiego oraz doskonała postawa wszystkich naszych zawodników, którzy pod kierownictwem Macieja Brażuka i Tomka Malesy zapisują się złotymi zgłoskami w historii sochaczewskiego sportu.

Punkty RC Orkan: P.W. Steenkamp 15, Krystian Mechecki 5, Krystian Olejek 5, Marcin Krześniak 5

Skład RC Orkan Sochaczew:

Antoni Gołębiowski (79 m. Kamil Zieliński), Michał Gadomski (76 m. Damian Pisarek), Adam Lewandowski (70 m. Michał Polakowski), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek, Krystian Mechecki (60 m. Mateusz Pawłowski), Cyprian Majcher (67 m. Adam Szwarc), Andre Meyer, Dawid Plichta (60 m. Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Marcin Krześniak, Jonathan O’Neill (42 m. Michał Szwarc i 51 m. powrót Jonathan O’Neill) (78 m. Michał Szwarc), Michał Kępa, Kacper Wróbel, Matias D’Avanzo (65 m. Bartłomiej Sadowski)

Rezerwa:

Michał Polakowski, Damian Pisarek, Mateusz Pawłowski, Adam Szwarc, Adrian Pętlak, Michał Szwarc, Bartłomiej Sadowski, Kamil Zieliński

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Fizjo i Kierownik drużyny: Jan Przystupa, Grzegorz Witczak

Fot. Krzysztof Mudin Lewandowski

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFreshPoltrans Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl