AKTUALNOŚCI
14sierpień

Wygrywamy z Awenta Pogoń Siedlce 47:26

W prawdziwie letniej, wręcz afrykańskiej pogodzie, rozpoczęliśmy rozgrywki Ekstraligi rugby.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną siedleckiej Pogoni, która w drugiej połowie pokazała się z bardzo dobrej strony. Pierwsza połowa spotkania to przewaga naszej drużyny i kilkukrotne zdobycze punktowe z przyłożeń i podwyższeń na bramkę. Zespół Pogoni odpowiada jednym przyłożeniem i wynik do przerwy zamyka się rezultatem 7:40 dla naszej drużyny.

W drugiej połowie spotkania dokonujemy kilku zmian, a zespół gości odpowiada nieustaną presją w kierunku naszego pola punktowego. Starania siedleckiej drużyny zostają nagrodzone zdobyciem trzech przyłożeń, podczas gdy my odpowiadamy tylko jednym. Ostatecznie udaje nam się utrzymać przewagę i zdobywamy również punkt bonusowy, a mecz kończy się naszą wygraną 47:26.

Jak zwykle nie zawiodła sochaczewska publiczność, która w komplecie stawiła się na stadionie przy ulicy Warszawskiej 80. Świetne wsparcie z trybun dla naszej drużyny, po raz kolejny rozgrzało i tak już gorącą atmosferę, w to niedzielne letnie popołudnie.  

Punkty Orkan: Pieter Willem Steenkamp 22 (2P, 6pd), Andre Meyer 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Patryk Chain 5 (P), Kacper Wróbel 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P).

Skład RC Orkan Sochaczew:

Kamil Zieliński (60 min. Oktawian Polakowski), Michał Gadomski (52 min. Damian Pisarek), Adrian Delgado (57 min. Michał Polakowski), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek, Eryk Chain (41 min. Adam Szwarc), Krystian Mechecki (41 min. Cyprian Majcher), Andre Meyer (41 min. Mateusz Pawłowski), Dawid Plichta, Pieter Steenkamp, Jadon O’Neill, Patryk Chain, Michał Szwarc (57 min. Damian Rogowski), Kacper Wróbel, Marcin Krześniak (41 min. Łukasz Chain)

Rezerwa:

Michał Polakowski, Damian Pisarek, Mateusz Pawłowski, Cyprian Majcher, Damian Rogowski, Adam Szwarc, Łukasz Chain, Oktawian Polakowski

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

RC Orkan Sochaczew w Ekstralidze rugby – mecze domowe w rundzie jesiennej 2023 – “Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”