AKTUALNOŚCI
21sierpień

Wysoko wygrywamy z KS Budowlani Commercecon Łódź

W II kolejce Ekstraligi rugby, jako jedyni odnieśliśmy zwycięstwo za 5 punktów.

Było to pierwsze spotkanie po dość dłuższej przerwie na stadionie przy ulicy Górniczej w Łodzi. W pierwszej połowie meczu gospodarze pokazali się z dobrej strony w młynach dyktowanych, ale nie potrafili powstrzymać naszego maula, co przekładało się na zdobycze punktowe, które uzyskiwaliśmy po dobrze rozegranych formacjach. Dodatkowo nasze zagrania piłką poprzez atak również łamały obronę Budowlanych i do przerwy wyszliśmy na prowadzenie 36:0.

W drugiej połowie spotkania przyspieszyliśmy tempo gry, a drużyna gospodarzy nie była w stanie obronić się przed naszą grą ofensywną. Zdobywaliśmy kolejne przyłożenia, a Budowlani odpowiedzieli tylko jednym. Nasza drużyna dominował we wszystkich elementach gry i zakończyliśmy mecz wygrywając 85:7.

Jak zwykle nie zawiedli sochaczewscy kibice, którzy dość liczną grupą wspierali naszą drużynę, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.  

KS Budowlani Commercecon Łódź – RC Orkan Sochaczew 7:85 (0:36)

Punkty Orkan:

Pieter Willem Steenkamp 17 (P, 6pd), Mateusz Pawłowski 15 (3P), Andre Meyer 15 (3P), Patryk Chain 13 (P, 4pd), Adrian Delgado 10 (2P), Cyprian Majcher 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Bartłomiej Sadowski 5 (P).

Skład Orkan:

Gołębiowski (49 Lewandowski), Gadomski (41 Pisarek), Delgado (63 Zieliński), Zarovnyi, Olejek (45 Chain E.), Majcher (63 Mechecki), Pawłowski, Meyer (63 Simbarshe), Plichta, Steenkamp (60 Szwarc A., Chain Ł., Chain P., Szwarc M., Sadowski (49 O’Neill), Wróbel.

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.
Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.
Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl