AKTUALNOŚCI
29sierpień

Wygrywamy z BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki

W niedzielnym starciu z drużyną Mistrza Polski z Aleksandrowa Łódzkiego zdobyliśmy 5 punktów
i utrzymujemy pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi rugby.

Po porażce z Ogniwem Sopot w ostatniej kolejce Ekstraligi, drużyna BUDO 2011 przyjechała do Sochaczewa zmotywowana do walki o pierwszą wygraną w obecnym sezonie. Znana z mocnej gry młynem drużyna gości, zawsze jest groźnym przeciwnikiem, który swoją nieustępliwością potrafi wywalczyć dla siebie zwycięstwo nawet w ostatnich chwilach meczu. Nasz zespół wyszedł z szatni w pełni skoncentrowany i z wiarą, że atut własnego boiska oraz styl gry który prezentujemy, okażą się sposobem na wygraną z BUDO 2011.

W pierwszej połowie spotkania szybko obejmujemy prowadzenie i utrzymujemy je do końca regulaminowego czasu gry. Gramy mocno w obronie i atakujemy w stronę pola punktowego gości. Dodatkowo świetnie radzimy sobie z młynem drużyny BUDO 2011 pozbawiając ich największego atutu w ofensywie. Zespół Mistrza Polski również przełamuje naszą obronę i zdobywa punkty z przyłożenia, co po 40 minutach gry zamyka pierwszą połowę spotkania wynikiem 10:18 dla Orkana.

W drugiej połowie spotkania nie tracimy tempa i zdobywamy kolejne przyłożenia. Zespół BUDO 2011 nie jest w stanie znaleźć recepty na naszą grę w obronie. Jeszcze lepiej niż w pierwszej połowie radzimy sobie w młynach dyktowanych. Obejmujemy prowadzenie dające nam punkt bonusowy i utrzymujemy je do końca spotkania. Ostatecznie pokonujemy Mistrzów Polski 32:10, umacniając się na pierwszym miejscu tabeli Ekstraligi rugby.

Kolejny raz udało nam się zbudować atmosferę sportowego święta na sochaczewskim stadionie. Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za udział w niedzielnym spotkaniu. Jak zawsze nasza grupa kibiców Family Team rozkręciła stadion, a kibice BUDO 2011 również dołączyli do trybunowej rywalizacji. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne mecze. A już w najbliższą sobotę kierunek Sopot!

RC Orkan Sochaczew v Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 32:10 (18:10)
Punkty Orkan: Patryk Chain 12 (3pd, 2K), Eryk Chain 5 (P), Matias d’Avanzo 5 (P), Andre Meyer 5 (P), Michał Szwarc 5 (P).

Skład RC Orkan Sochaczew:

Adrian Delgado (63 m. Antoni Gołębiowski), Michał Gadomski (59 m. Damian Pisarek), Adam Lewandowski (70 m. Michał Polakowski), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek (58 m. Simbarashe Siraha), Eryk Chain (49 m. Cyprian Majcher), Krystian Mechecki (49 m. Adam Szwarc), Andre Meyer, Dawid Plichta (70 m. Damian Rogowski), Matias D’Avanzo, Bartłomiej Sadowski (41 m./47m. Michał Polakowski), Jonathan O’Neill, Patryk Chain, Michał Szwarc, Kacper Wróbel (65 m. Łukasz Chain)

Rezerwa:

Michał Polakowski, Damian Pisarek, Cyprian Majcher, Adam Szwarc, Damian Rogowski, Łukasz Chain, Simbarashe Siraha, Antoni Gołębiowski

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

RC Orkan Sochaczew w Ekstralidze rugby – mecze domowe w rundzie jesiennej 2023 – “Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”