AKTUALNOŚCI
1październik

Wygrywamy w Gdańsku z Lechią 24:20

W sobotnim starciu z drużyną gdańskich Lwów zdobyliśmy 4 punkty i utrzymujemy drugie miejsce
w tabeli Ekstraligi rugby.

W pierwszej połowie spotkania dwukrotnie przełamujemy obronę gospodarzy i zdobywamy punkty
z przyłożeń, podczas gdy Lechia odpowiada tylko skutecznym kopem na słupy z karnego. Wynik do przerwy 3:17 wskazuje na przewagę naszej drużyny i dobrą grę w obronie.

W drugiej połowie spotkania Lechia wykonuje skuteczne akcje punktowe i zaczyna nadrabiać straty
z pierwszej części meczu. Gospodarze dwukrotnie przykładają piłkę na naszym polu punktowym
i zdobywają również punkty z karnego. Odpowiadamy kolejnym przyłożeniem i dobrze bronimy kolejne ataki Lechii. Udaje nam się powstrzymać zespół gospodarzy i mecz ostatecznie kończy się wynikiem 20:24 dla naszej drużyny. Liderem tabeli po VII kolejce Ekstraligi rugby pozostaje Juvenia Kraków, która zwyciężyła w meczu z Ogniwem Sopot 39:0.

Dziękujemy również za wsparcie przez naszych kibiców w Gdańsku, a w kolejną niedzielę zapraszamy na hit Ekstraligi, w którym w Sochaczewie zagramy właśnie z Juvenią.

RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew 20:24 (3:17)

Punkty Orkan: Matias D’Avanzo 9, Adam Lewandowski 5, Michał Szwarc 5, Kacper Wróbel 5