AKTUALNOŚCI
2luty

Nasz drużyna seniorów na obozie w Zakopanym

We wtorek 1 lutego rugbiści Orkana wyruszyli na obóz sportowy do Zakopanego. Celem jest jak najlepsze przygotowanie się do nadchodzącej rundy wiosennej Ekstraligi. Orkan do rywalizacji przystępuje z pozycji wicelidera, więc jest o co walczyć. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowane jest na pierwszy weekend marca. W planach są także sparingi.

We wtorek 1 lutego drużyna RC Orkana Sochaczew wyruszyła do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Po drodze w planach jest także wspólny trening z Juvenią w Krakowie. Zwieńczeniem zgrupowania będzie ponowna gra kontrolna z Juvenią w sobotę 5 lutego.

Siłą Orkana w minionym sezonie był szeroki skład, który udało się utrzymać. W tym roku rywalizacja o pierwszą “15” zapowiada się równie interesująco. Dodatkowo do drużyny wracają zawodnicy po urazach i zabiegach.

– Na pewno z Tomkiem Malesą będziemy musięli się długo zastanawiać nad skłądem i założeniami taktycznymi na każdy mecz. Najbardziej cieszy mnie to, że zawodnicy, którzy mieli zabiegi jesienią dziś już dobrze przechodzą rehabilitację, ale wynika to wyłącznie z ich pracowitości i charakteru. Za chwilę do gry będzie gotowy Marcin Krześniak, z drużyną trenują także już Michał Kępa i Bartek Sadowski, a także zawodnik młyna Dawid Janasz – tłumaczy trener Maciej Brażuk. 

RC Orkan Sochaczew to brązowy medalista mistrzostw Polski minionego sezonu. Drużyna zakończyła jesień na drugim miejscu i to w roku jubileuszowym, 50-lecia istnienia sekcji rugby w mieście. Dziś na sentymenty i wspominki czasu jest zdecydowanie mniej.

Już za niespełna 5 tygodni drużyna trenowana przez Macieja Brażuka będzie walczyć o kolejne cenne punkty i przyłożenia w ramach Ekstraligi. W pierwszy weekend marca rywalem Orkana będzie Skra Warszawa. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, przy ul. Warszawskiej drużyny rozegrają zaległy mecz VI kolejki. 

Rozmowa z trenerem Maciejem Brażukiem dostępna jest na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew

Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN, Gardenia Sport oraz KGHM Polska Miedź

Sponsorzy główni: Fundacja PGNiGFast Service, Żywiec Zdrój, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, BVG, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister, Hurtownia Rekin

Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl