AKTUALNOŚCI
24maj

Orkan podejmuje Pogoń. Kolejny krok do finału

W niedzielę kolejne emocje na sochaczewskiej Maracanie. Orkan podejmie Pogoń Awenta Siedlce, która w ostatniej kolejce o mało co nie pokonała Master Pharm Rugby Łódź. Sochaczewscy rugbiści, jeśli chcą myśleć o grze w wielkim finale, muszą to spotkanie wygrać.

Faworytem meczu są gospodarze. Orkan to wicelider tabeli. Pogoń zajmuje ostatnie miejsce, ale niech nikogo nie zmyli ta pozycja. Siedlczanie wyraźnie wychodzą z kryzysu, w jaki wpadli w tym sezonie. Z każdym meczem rundy wiosennej grają lepiej. W ostatniej kolejce na trzy minuty przed końcem meczu z Master Pharm Rugby Łódź prowadzili 21:17. Łódzki młyn jeszcze raz pokazał jednak swoją siłę i przedarł się na pole punktowe Pogoni. Siedlczanie mimo to mogli wygrać. W ostatniej akcji meczu ich kopacz wykonywał rzut karny na bramkę. Gdyby trafił (fakt z 40 metrów), Pogoń wygrałaby mecz.

Liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana. Oczywiście jest czołówka, która wygrywa większość meczów. My do niej należymy, ale nie można lekceważyć żadnego rywala. Pogoń najgorsze ma już za sobą – pokonała tej wiosny wysoko Juvenię u siebie i Arkę na wyjeździe. Walczyła z Lublinem i Ogniwem. Musimy wyjść na ten mecz skoncentrowani. Wszyscy oczywiście wiemy jaki jest nasz cel, zagrać w wielkim finale. Zwycięstwo w starciu z Pogonią nas do tego przybliży – komentuje trener Orkana, Maciej Brażuk.


Co z kontuzjowanymi?
Szkoleniowiec wciąż nie będzie mógł skorzystać z usług Artema Zarovnego, który doznał kontuzji podczas meczu z Master Pharm oraz Krystiana Mecheckiego, który wraca do siebie po urazie, jakiego doznał podczas jednego z kwietniowych treningów i natychmiastowej operacji, którą przeszedł z Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. Lekarze z tej placówki zajmują się także Zarovnym. Jego uraz wyglądał groźnie, na szczęście nie doszło do żadnego zerwania ścięgna, czy pęknięcia kości. Kolano zostało jednak mocno nadwyrężone i Artem musi jeszcze odpoczywać. Jak długo? Co najmniej dwa-trzy tygodnie.

Mamy szeroki skład. Budowaliśmy go po to, by być przygotowanym na takie sytuacje. Oczywiście Artem i Krystian to świetni zawodnicy, ale mamy ich kim zastąpić. Trzeba pamiętać, że wciąż nie możemy też korzystać z usług powracającego do zdrowia po operacji, naszego kapitana Bartka Sadowskiego, który powoli szykuje się do wyjścia na boisko – przypomina drugi szkoleniowiec drużyny seniorów Tomasz Malesa.


Świetne wyniki młodzieży
Warto w tym miejscu przypomnieć, że prowadzeni przez niego juniorzy w ostatnią niedzielę pokonali Lechię Gdańsk 24:5, co otwiera dla nich szansę na brązowy medal MP w tym sezonie. Kadeci prowadzeni przez Macieja Misiaka będą z kolei walczyć o złoto MP. Obie drużyny w niedzielę jadą do Krakowa, by zmierzyć się ze swoimi odpowiednikami z Juvenii.

Za to nasi najmłodsi adepci – mikrusi, mini-żacy, żacy i młodzicy zaprezentują się w niedzielę podczas meczu z Pogonią. Chcemy by zagrali w przerwie krótkie zawody, wzięli też udział w trzeciej połowie meczu. Razem z rodzicami, których zapraszamy na mecz, poczuli atmosferę Maracany. To będzie taki piknik, na który zaprosimy też ukraińskie dzieci, które pojawiają się na naszych treningach – mówi członek zarządu RC Orkan, odpowiedzialny za szkolenie młodzieży Krzysztof Kłos.


Maracana = dobra zabawa

Jak zwykle zachęcamy, by przyjść wcześniej, spędzić czas w naszej strefie cateringowej. No i oczywiście zostać po meczu na wspólną trzecią połowę meczu. Bo mecz rugby to oczywiście przede wszystkim wielkie, sportowe emocje, jakich trudno zaznać gdziekolwiek indziej, ale też świetna, bezpieczna zabawa dla wszystkich – mówi legendarny, wieloletni kapitan Orkana, dziś wiceprezes klubu i jeden z sochaczewskich weteranów, Zbigniew Dąbrowski.

Co do weteranów, to właśnie zdobyliśmy brązowy medal mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Turniej odbył się w ostatni weekend w Krakowie. Zabawa była świetna. Było nas tam ponad 40 osób. Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w działalność naszego klubu weteranów. Zapraszam kolejnych do wspólnej zabawy. Są z nami nie tylko byli zawodnicy. Niektórzy rugby nauczyli się w weteranach. Bo rugby to taki sport, który wciąga w każdym wieku – dodaje prezes Rugby Veterans Orkan Sochaczew, Robert Dłutek.


Mecz Orkan – Pogoń Awenta Siedlce w niedzielę o godz. 15.30. Strefa cateringowa czynna od godz. 15.00. Bilety w kasach przed meczem oraz do czwartku online na ekobilet.pl

Transmisja spotkania na kanale Youtube Ekstraliga rugby.


Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN
Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: HBRS, Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister
Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl