AKTUALNOŚCI
19wrzesień

Wygrana w meczu z RC Lechia Gdańsk

RC Orkan wyszedł zwycięsko z niedzielnego starcia z Lechią Gdańsk w ramach IV kolejki Ekstraligi. O wyniku zdecydowała ostatnia akcja meczu i celne kopnięcie Petera Steenkampa z karnego. Widowisko na Maracanie obejrzał komplet widzów, którzy wielkim entuzjazmem zareagowali na ostatni gwizdek arbitra i zwycięstwo rugbistów Macieja Brażuka 27:25. Młody Potar w Trzeciej Części Meczu zaprezentował nowy hymn drużyny. 

Mecz świetnie rozpoczął się dla Orkana. Rugbiści Macieja Brażuka przyłożyli dwukrotnie w 4 i 8 minucie. Celnie kopnięcia Steenkampa sprawiły, że do 18 minuty gospodarze prowadzili 14:0. Lechia powoli dochodziła do głosu i zaznaczała swoją dominację w młynie i w aucie. Rzut karny i przyłożenie zmniejszyły przewagę Orkana. Do przerwy 14:10, co zwiastowało emocje w drugiej części gry. 

W 60 minucie kolejny rzut karny pomógł Lechii zmniejszyć przewagę do rywala. Orkan odpowiedział tym samym 3 minuty później. W 68 minucie gospodarze przechwycili piłkę na własnej połowie, a Peter Steenkamp zanotował fenomenalny rajd pod pole punktowe Lechii. Do przyłożenia zabrakło niewiele. Gra przeniosła się na drugą stronę boiska, a rugbiści Lechii robili wszystko, by powstrzymać zapędy Orkana, który szukał luki w szczelnej obronie. Piłka po kilku próbach trafiła w końcu na lewe skrzydło do Jakuba Budnika, który przyłożył w 70 minucie na 24:13. Ostatnie 6 minut meczu zdecydowanie należało do Lechii Gdańsk, która 2 razy przyłożyła i raz podwyższyła. W 79 minucie wynik faworyzował gości, którzy wygrywali 1 punktem. 

Na kłopoty Steenkamp

Przy jednopunktowym prowadzeniu Lechii sędzia podyktował rzut karny dla Orkana. Piłkę ustawił Peter Steenkamp. Publiczność zgromadzona na Maracanie wstała z miejsc i wybuchła oklaskami, gdy sędziowie podnieśli chorągiewki i zaliczyli punkty. Sędzia pozwolił jeszcze na wznowienie gry, ale ostatecznie to Orkan uciekł spod topora i cieszył się zwycięstwem 27:25. Takie rzeczy tylko w Ekstralidze!

– Spodziewałem się ciężkiego meczu, ale to, co działo się dziś na Maracanie, przerosło moje oczekiwania. Pierwsze minuty pokazały, że możemy wygrać i to za 5 punktów. Po kolejnych minutach widziałem, że przyjmujemy styl gry Lechii, a to nie był dobry pomysł. Rywale przyjechali do nas po 3 zwycięstwach. Świetnie grali w młynie, dobrze rozgrywali auty i budowali przewagę. To jest bardzo dobry zespół, ale najważniejsze, że to my wygraliśmy. A takie kopnięcie, jak to Petera z ostatniej minuty, nigdy nie jest proste –

– powiedział Maciej Brażuk, trener Orkana Sochaczew.

– Sam się zastanawiałem, czy po kopnięciu Petera jeszcze wznowimy grę, no i wznowiliśmy. Wolałbym, żebyśmy nie wznawiali jak już trafił. Najważniejsze jest zwycięstwo, bardzo trudne zwycięstwo. Dopisujemy sobie 4 punkty, choć trudny miał przebieg ten mecz. Będziemy musieli to spotkanie przeanalizować, bo zaczęliśmy dobrze, od dwóch szybkich przyłożeń. Wyglądało na to, że mamy mecz pod kontrolą, a potem jakoś się gra rozjechała. Lechia pokazała, że myśli o medalach w tym sezonie. Mam nadzieję, że jeszcze komuś urwą punkty – 

– tłumaczy Dawid Plichta, zawodnik Orkana Sochaczew. 

W Trzeciej Części Meczu nowy hymn Orkana zaprezentował Młody Potar.

W tym momencie w Ekstralidze nie ma już drużyny niepokonanej. Skra przegrała z Ogniwem, a Orkan zwycięsko wyszedł ze starcia z Lechią. Szykujmy się na sezon pełen emocjonujących meczów i ciekawych rozstrzygnięć. W pierwszy weekend października rugbiści Macieja Brażuka zagrają z Edach Budowlanymi Lublin.

Ekstraliga rugby – wyniki IV kolejki:

RC Orkan Sochaczew v RC Lechia Gdańsk 27:25 (14:10)

Punkty: P.W. Steenkamp 12, Jonathan O’Neill 5, Artem Zarovnyi 5, Jakub Budnik 5

Skład: Antoni Gołębiowski, Michał Gadomski, Michał Polakowski, Artem Zarovnyi, Andre Meyer, Adam Szwarc, Jonathan O’Neill, Mateusz Pawłowski, Dawid Plichta, P.W Steenkamp, Bartek Sadowski, Michał Szwarc, Kacper Wróbel, Filip Szufliński, Michał Kępa, Oktawian Polakowski, Jakub Budnik, Krystian Olejek, Adam Lewandowski, Kamil Zieliński, Damian Pisarek, Damian Rogowski, Adrian Pętlak, Kacper Szufliński, Bartek Wojciechowski, Nicolas Coronel, Marcin Krześniak, Jakub Fabisiak, Artur Bryl, Wojtek Krześniak, Kamil Miękus

B.S. (tusochaczew.pl)

Fot. Krzysztof Mudin Lewandowski

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź i Gardenia Sport

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, Żywiec Zdrój,
G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFresh, Poltrans Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl