AKTUALNOŚCI
8maj

Wygrana w meczu z RC Arka Gdynia

Nie było niespodzianki w XVI kolejce Ekstraligi rugby i pięć punktów zostaje w Sochaczewie.

Pierwsza połowa spotkania to koncertowa gra naszej drużyny, połączona ze skutecznymi odwiedzinami pola punktowego Arki. Do przerwy prowadzimy 42:7, co daje nam porządną zaliczkę na dalszą część spotkania.

Po wznowieniu gry obraz meczu trochę się zmienia i do głosu dochodzi zespół gości, który poprzez indywidualne akcje swoich zawodników wypracowuje zdobycze punktowe. Jednocześnie dalej prowadzimy działania ofensywne, przykładamy kolejne punkty i nasze prowadzenie pozostaje niezagrożone. Doping na trybunach również nie traci tempa i w tym radosnym klimacie dojeżdżamy do końca spotkania wygrywając  68:26 (42:7).

Po raz kolejny udaje nam się stworzyć atmosferę sportowego święta na stadionie, świetny doping i dużo pozytywnych wibracji. Kolejny mecz gramy na wyjeździe z Juvenią w Krakowie, gdzie również będzie potrzebne wsparcie naszych kibiców. Zapraszamy wszystkich do towarzyszenia naszej drużynie!

Jednocześnie przed meczem miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Minister Maciej Małecki i Mateusz Wodejko, wiceprezes ds. finansowych KGHM Polska Miedź przekazali na ręce prezesa Roberta Małolepszego i trenera Macieja Brażuka nową umowę sponsorską. Koncern KGHM Polska Miedź będzie dalej wspierał nasz klub!

Punkty RC Orkan: P.W. Steenkamp 28, Kacper Wróbel 10, Andre Meyer 10, Mateusz Pawłowski 5, Matias D’Avanzo 5, Emil Szydełko 5, Oktawian Polakowski 5

Skład RC Orkan Sochaczew:

Antoni Gołębiowski (53 min. Kamil Zieliński) , Michał Gadomski (45 min. Damian Pisarek), Adam Lewandowski (48 min. Sebastian Kacprzak), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek, Adam Szwarc (56 min. Oktawian Polakowski), Andre Meyer, Mateusz Pawłowski (16 min. Krystian Mechecki), Dawid Plichta (80 min. Michał Szwarc), Pieter Steenkamp, Jadon O’Neill (44 min. Emil Szydełko), Kacper Wróbel, Michał Kępa, Bartłomiej Sadowski (56 min. Damian Rogowski), Matias D’Avanzo

Rezerwa:

Sebastian Kacprzak, Damian Pisarek, Oktawian Polakowski, Krystian Mechecki, Damian Rogowski, Emil Szydełko, Michał Szwarc, Kamil Zieliński

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Fizjo, Kierownik drużyny: Jan Przystupa, Grzegorz Witczak

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFreshPoltrans Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl